NASA ekspertai mano, kad po Marso paviršiumi yra gyvybė

NASA mokslininkai tikisi, kad jau vasarą bus įmanoma surinkti dirvožemio pavyzdžius iš raudonosios planetos ir saugiai pristatyti juos į Žemę, praneša portalas WWW.PLANETANOVOSTI.COM.

 

Didžiausias specialistų lūkestis yra surasti egzistuojančio ar išnykusios gyvybės pėdsakus. Kaip neseniai tapo žinoma, absoliučiai visi ekspertai mano, kad gyvi organizmai, jei tokie yra, egzistuoja giliai po Marso paviršiumi. Tai išreiškė „Mars Extant Life“ konferencijos apie galimą astrobiologiją Raudonojoje planetoje dalyviai.

 

Marso paviršius nėra palankus gyvybei. Esmė yra oksiduojantis ir radiacijai sunkus dirvožemis, kuris ilgą laiką nesugeba sulaikyti vandens.

 

Ekspertai nori ištirti Marso urvus, tačiau tam reikės sukurti specialius robotus. Tai labai sudėtingas ir brangus projektas. Dabar svarbiau rasti požeminio vandens ir cheminius gyvybės egzistavimo pėdsakus. Jei to padaryti nepavyks robotizuotos technikos pagalba, beliks tik laukti, kol NASA suorganizuos žmonių siuntimą į Raudonąją planetą. Ši misija planuojama 2035–2036 m.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite