Mokslininkai sugalvojo, kaip pakeisti į Žemę skriejančio asteroido trajektoriją

Manoma, kad 2029 m. Asteroidas “Apophis” priartės pavojingai mažu atstumu iki mūsų planetos. Šiandien mokslininkai planuoja išgelbėti žemę nuo nelaimės.

 

Ekspertai teigia, kad specialaus “sviedinio” pagalba galima būtų pakeisti asteroido trajektoriją. Šiai atakai iš anksto turėtų būti pasiruošta. Masačusetso technologijos institute buvo parengtas reagavimo į ekstremalias situacijas planas. Manoma, kad „Apophis“ vis dėlto skris pro šalį, tačiau netikėtu atveju mokslininkai jau turi planą, praneša Planetanovosti.com

 

Eifelio bokšto dydžio asteroidas gali patekti į mūsų planetos gravitacinį lauką. Jei taip atsitiks, tada jau 2036 metais “Apophis” grįš ir smogs tiesiai į taikinį.

 

Kai kurie ekspertai mano, kad branduolinių ginklų naudojimas nėra išeitis, nes planetą po sprogimo uždengs atominis debesis. Saugesnis būdas pašalinti grėsmę yra nusiųsti „kinetinį puolėją“, kuris, susidūręs su kūnu, pakeis savo judėjimo kryptį.

 

Kai kurie ekspertai mano, kad branduolinių ginklų naudojimas nėra išeitis, nes planetą po sprogimo uždengs atominis debesis. Saugesnis būdas pašalinti grėsmę – tai nusiųsti „kinetinį puolėją“, kuris, susidūręs su kūnu, pakeistų jo judėjimo kryptį.

 

Į „Apophis“ bus išsiųsti keli žvalgybiniai laivai, kad būtų galima sužinoti tikslų jo dydį. Ši misija užtruks apie 5 metus.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
xxx....

aha….. kažkada fantastini filma mačiau.. mokslininkas supluke skaičiavo, brežinius, simuliacijas analizavo kaip nukreipti nuo žemes didžiuli asteroda, kaip išgelbeti pasauli.. o gyventojai žiurejo i dangu ir lauke pabaigos, nes asterodas vis didejo ir didejo… ir jiems pavyko- pavyko nukreipt asteroida– paleido kažkokia ten raketa, o toji stuktelejo i kamputi ir tas baisuoklis pradejo tolt nuo žemes.. visi šokinejo iš džiaugsmo matydami, kad asterodas mažeja…. ar tie musu mokslininkai pasiseme ideju iš šio filmo?

Koronas

>> pakeistų jo judėjimo kryptį.

– taip, kad tikrai pataikytų?

Paaiškinimas: čia reikalingas tiesiog centimetrų tikslumas, nes susidūrus netiksliai, orbita pasikeis į “tikrai pataikysiu”.

Taip pat skaitykite