Mokslininkai rado juodosios skylės analogą Atlanto vandenyne

Neįtikėtina! Mokslininkai atrado juodosios skylės, cirkuliuojančios Atlanto vandenyne, analogą. Ekspertai pridūrė, kad šios juodosios skylės dydis daug didesnis nei vidutinis miestas, skelbia portalas Planetanovosti.com

 

Juodosios skylės – tai erdvės ir laiko sritys, kuriose yra labai stiprus gravitacinis pagreitis. Bet kaip paaiškėjo, jos praktiškai nesiskiria nuo sūkurinių baseinų, esančių vandenynuose. Šis reiškinys vadinamas sūkuriais. Juos supa labai tankūs vandens keliai, per kuriuos niekas negali patekti į sūkurį.

 

Tokio tipo anomaliją ekspertai nustatė 2013 m., naudodamiesi palydovais, kurie stebėjo Atlanto vandenyno pietinę dalį. Mokslininkai nedelsdami pradėjo tirti radinį ir nustatė kelių skirtingų sūkurių ribas vienu metu. Tada matematiškai įrodė, kad tokie sūkuriai labai primena juodąsias skyles, esančias kosmose.

 

Paaiškėjo, kad didžiulius sūkurius supa neįtikėtinai tankios užtvaros, kuriose vanduo juda tam tikromis uždaro pobūdžio kilpomis. Skystis negali palikti šių kilpų, nes vandenyno sūkuriai veikia kaip didžiuliai konteineriai.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite