Mokslininkai mano, kad rado „sąmonės variklį“

Šaltinis: https://www.disclose.tv

Ši mažytė smegenų sritis, vadinama centriniu šoniniu talamu, gali būti ta vieta, kurioje „laikosi“ sąmonė. Tai parodė tyrimai, atlikti su beždžionėmis.

 

Mokslininkų komanda beždžionėms makakoms atliko anesteziją ir stimuliavo skirtingas jų smegenų dalis elektrodais 50 Hz dažniu. Iš esmės jie aktyvavo skirtingas smegenų sritis ir stebėjo, kaip reagavo beždžionės. Kitos smegenų dalys reagavo, kaip tikėtasi, tačiau kai buvo stimuliuojamas centrinis šoninis talamas, beždžionės pabudo ir jų smegenų veikla vėl atsinaujino. Nors tai atrodo normalu, taip nėra, nes beždžionės vis dar buvo veikiamos anestezijos! Po keleto sekundžių nuo talamo stimuliacijos išjungimo, gyvūnai vėl užmigo.

 

Nors šie eksperimentai nebuvo atlikti su žmonėmis, makakų smegenys yra laikomos artimiausiomis žmogaus smegenims. Tai reiškia, kad rezultatai būtų nepaprastai panašūs. Vis dėlto norint gauti tikslius ir patikimus rezultatus reikėtų atlikti daugiau tyrimų. Jų rezultatai gali pasitarnauti kuriant naujoviškus gydymo būdus žmonėms su smegenų traumomis bei aplinkos suvokimo sutrikimais.

 

Nors pradiniai eksperimentai tikrai yra daug žadantys, čia svarbu nepralenkti turimų galimybių. Dar reikia nueiti ilgą kelią, kol šie atradimai galėtų būti pritaikyta realiame pasaulyje. Testai su beždžionėmis yra vienas dalykas, ir nors jų smegenų struktūra panaši į mūsiškę, bandymai su žmonėmis gali turėti kardinaliai skirtingas pasekmes.

 

Šaltinis: https://www.disclose.tv

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite