Meteorologai įvardijo neįprastai šiltos žiemos priežastį

Nepaprastai šilta žiema šiaurinėje planetos dalyje šiemet buvo stebima JAV, Rusijoje ir Europoje. Pasak meteorologų iš “Weather Underground” ir “Weather Tiger LLC1”, tokių neįprastų oro sąlygų priežastis buvo pokyčiai Arktyje.

 

Mokslininkai įsitikinę, kad šiltas oras galėjo formuotis dėl to, kad Šiaurės ašigalyje yra pastovus žemas slėgis. Paprastai šalti vėjai yra nukreipti į pietus. Šį kartą jie buvo „užrakinti“ toje pačioje vietoje. Štai kodėl vėjai cirkuliuoja išskirtinai šiaurinėje Žemės dalyje ir neina į pietinius regionus.

 

Tai lėmė JAV vidutinės temperatūros pakilimą beveik 3 laipsniais virš standartinių rodiklių. Jei padėtis nepasikeis iki žiemos pabaigos, tada ši žiema JAV bus šilčiausia per pastaruosius 141 metus. Lygiai tokia pati situacija susiklostė ir Rusijoje. Vidutinė temperatūra Skandinavijoje 5 laipsniais viršija įprastą normą.

 

Daugelis mokslininkų manė, kad ši žiema bus šaltesnė nei pernai. Bet jie neatsižvelgė į tai, kad minėta žemo slėgio anomalija gali išlikti taip ilgai. Be to, ekspertai negali įvardyti šios anomalijos priežasčių.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Vėjas

>> bus šilčiausia per pastaruosius 141 metus.

– koks CO2 buvo prieš 141 metus?

p.s.
.. kaip nekeista, bet klimatą keičia “žalioji” energija. Dabar jau terawatinės galios vėjo jėgainės pakeičia įprastus vėjus į naujus.

Taip pat skaitykite