Ledynuose aptiko 28 nežinomus virusus, kurie gali ištrūkti į laisvę

Senoviniai virusai, kurie šiuo metu yra įkalinti Kinijos ledynuose, besikeičiant klimatui ir ledui tirpstant gali ištrūkti į laisvę.

 

Guliya ledyne, šiaurės vakarinėje Kinijos Tibeto kalnyno dalyje, virusai gyvena 15000 metų, taigi didžioji dalis jų yra nežinomi moderniajam mokslui.

 

Naujausi dviejų ledo šerdžių, paimtų iš ledyno, tyrimai atskleidė, kas juose slypi. Tarp radinių aptiktos ir 28 virusų grupės, kurose nebuvo matytos niekada anksčiau.

 

Savo tyrime mokslininkai rašė: „Blogiausio scenarijaus atveju, dėl klimato kaitos ištirpęs ledas šiuos patogenus gali išlaisvinti į aplinką.“

 

Tokia tikimybė ir yra priežastis, kodėl mokslininkai būtent dabar nori apie virusus išsiaiškinti kiek įmanoma daugiau informacijos, kad jei jie bus paleisti į pasaulį, tyrėjai žinotų su kuo jie kovoja.

 

Eksperimento metu nustatyti 33 skirtingų tipų virusai ir vos penki jų yra žinomi modernių laikų mokslui. Tyrimas taip pat yra svarbus dėl to, kad virusai gali mus daug ko išmokyti apie tokius dalykus, kaip senovinės aplinkos sąlygos.

 

Mirtinų virusų plitimas aplinkoje iš tirpstančių ledynų primena „Sky Atlantic“ draminį serialą „Fortitude“

 

Nors šis serialas yra pramanytas, tyrimas teigia, kad techniškai yra įmanoma, kad panašus reiškinys įvyktų ir tikrame gyvenime, dėl ko mokslininkai nori būti tikri, kad jie žino su kuo susiduria.

 

Dar 2016 metais biologinio karo kariai buvo pasiųsti į Rusijos Arkties regioną baiminantis rimto juodligės protrūkio.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Apie 40 žmonių atsidūrė ligoninėse, o 12 metų berniukas mirė nuo šios mirtinos infekcijos, kuri ėmė plisti karščio bangos metu Sibire atitirpus daugiau nei 70 metų prieš tai lede kalintiems šiaurinio elnio palaikams.

 

Dėl šio tirpsmo ir po to dėl atitirpusio elnio kūno sekusio juodligės protrūkio Rusijos ekspertai kaltino globalinį šiltėjimą. Tuo metu taip pat nugaišo ir daugiau nei 1000 šiaurės elnių, rašo thesun.co.uk.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Manoma, kad klimato kaita veikia ir Tibeto kalnyną, kuris, kaip teigiama, nuo 1970 metų prarado apie ketvirtadalį savo ledo.

 

Tarpvyriausybinė klimato kaitos komisija (The Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC)) perspėjo, kad jei nebus imtasi jokių veiksmų, tuomet dar iki šio šimtmečio pabaigos gali būti prarasta iki dviejų trečdalių likusių ledynų regione.

 

Moderniųjų dienų Kinija šiuo metu susiduria su nauja viruso krize

 

Koronaviruso protrūkis prasidėjo Kinijos Uhano mieste, kuris nuo šiuo metu jau yra visiškai uždarytas, o pasauliniu mastu užsikrėtusių žmonių skaičius jau perkopė kelis tūkstančius.

 

Naujasis tyrimas, kuris praėjusią savaitę buvo paskelbtas „China Science Bulletin“, teigia, kad naujasis koronavirusas turi viruso štamą, kuris aptinkamas šikšnosparniuose.

 

Ankstesni mirtinų SARS ir EBOLA virusų protrūkiai, manoma, taip pat kilo iš skraidančiųjų žinduolių.

 

Ekspertai nemanė, kad naujasis virusas, dėl skirtingų genų, būtų pajėgus sukelti epidemiją, kuri savo rimtumu prilygtų ankstesniems protrūkiams.

 

Vis dėlto, atrodo, kad šis tyrimas tai paneigia, o tuo tarpu mokslininkai bando sukurti vakciną, kurios kūrimo darbai gali užtrukti mažiausiai metus laiko.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Stygius

>> The Intergovernmental Panel on Climate Change (IPCC) perspėjo, kad jei nebus imtasi jokių veiksmų..

– neturi žmonija savo arsenale jokių “veiksmų” įtakoti klimatą. Tai tik pinigų plovimo schemos, kaip CCCP buvo “sausros” ir “liūtys” dėl produktų stygiaus.

Taip pat skaitykite