Kokią įtaką orai daro žmogaus asmenybei ir sveikatai

Šviečiant saulei vieni jaučiasi laimingi, o pliaupiant lietui – pavargę. Vienus džiugina sniegas, o kitiems laimės suteikia smarkūs vėjo šuorai. Panašu, kad oras paveikia visas gyvenimo sritis – daro įtaką nuotaikai, savijautai, netgi sveikatai. Dar daugiau, gali lemti charakterio savybes ir pomėgius. Specialistų teigimu, gimimo dienos oras arba metų laikas, kuriuo žavimasi, gali atskleisti viską – nuo intelekto tipo iki valgymo įpročių.

 

Žiemos vaikai – inteligentiški, bet užsispyrę

 

Gimusieji žiemą apdovanoti tvirta disciplina, sumanumu ir dideliu ryžtu. Jeigu kokia nors mintis šauna jiems į galvą, privalo būti įgyvendinta. Šie asmenys mėgsta garsiai išsakyti savo nuomonę ir patarti kitiems. Jiems patinka, kai pasaulis sukasi pagal jų norus. Tokie žmonės linkę giliai mąstyti, kartais paskęsta savo mintyse ir nepastebi, kas vyksta aplinkui. Yra savikritiški, tačiau retai kritikuoja kitus, nemėgsta ginčytis, nes tai juos vargina. Taip pat vertina tvarką tiek namie, tiek asmeniniame gyvenime. Be to, nemėgsta, kai aplinka greitai keičiasi. Šios asmenybės yra itin užsispyrusios, tačiau taikios. Kvinslendo universiteto (Australija) mokslininkai nustatė, kad 4–5 m. vaikai, pasaulį išvydę žiemą, elgiasi geriau negu kitais metų laikais gimę jų bendraamžiai. Be to, stebina dideliais protiniais gabumais. Kolegos iš Amerikos ir Australijos universitetų atliko tyrimą, kuriame dalyvavo per 21 000 vaikų. Pastebėta, kad pasaulį išvydę žiemą geriau negu kiti atliko daugybę sumanumo reikalaujančių uždavinių.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Gimę pavasarį geba prisitaikyti

 

Pasaulį išvydę pavasarį yra nedrąsūs, gana neryžtingi, tačiau spinduliuoja optimizmu ir geba įžvelgti gėrį visose situacijose. Jiems nesunku prisitaikyti prie kitų ir susidraugauti, mat nemėgsta lyderiauti bei visą dėmesį gali skirti aplinkinių norams tenkinti. Taip pat moka išklausyti ir gali patarti. Jeigu pavyksta pavasarį gimusius žmones prakalbinti, jie gali atsiskleisti nematytomis spalvomis. Yra taikūs, nemėgsta ginčų, susipykę visą kaltę prisiima sau. Be to, bando įtikti ir patikti, tad labai nusivilia bei skaudžiai reaguoja sulaukę kritikos. Tačiau nemėgsta ir pagyrų – patinka likti neutralioje pozicijoje. Tokios asmenybės dažnai nepasitiki savo jėgomis, todėl bijo iššūkių ir naujovių. Yra labai draugiškos ir nuoširdžios. Tai puikūs partneriai meilės srityje ir atsidavę draugai.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Pasaulį išvydę vasarą – nuotaikos žmonės

 

Saulės nubučiuoti vasarinukai – energingi ir pašėlę. Gimę vasarą, ypač po Liūto ženklu, mėgsta dėmesį – patys inicijuoja situacijas, kurios leistų jiems atsidurti dėmesio centre. Taip pat yra jautrūs ir atlapaširdžiai. Jiems patinka daug plepėti, dėl to kartais patenka į nepavydėtinas situacijas. Be to, nemoka dalytis, nenustygsta vietoje, nesusikaupia, todėl sunkiai susiranda draugų. Tačiau sutikę artimą žmogų stengiasi jį išlaikyti šalia ir būti puikiu bičiuliu. Tokie žmonės greitai užsiplieskia, lengvai supyksta, neretai elgiasi neapgalvotai, tačiau greitai nurimsta ir grįžta į senas vėžes. Vasaros vaikai – laimingi. Vanderbilto universiteto (JAV) mokslininkai nustatė, kad dėl saulės spindulių, lepinančių vasarą gimusius pirmosiomis jų gyvenimo savaitėmis, jie turi mažesnę tikimybę būti paveikti sezoninių nuotaikos sutrikimų, tarkime, depresijos. Be to, Kolumbijos universiteto medicinos centre pastebėta, kad šiuo metų laiku gimusios mergaitės turi daugiau pilkosios medžiagos – neuronų kūnų telkinių, todėl pasižymi aukštais intelekto rodikliais.

 

Rudens kūdikiai – ramūs geraširdžiai

 

Gimusieji šiuo sezonu yra uždari ir taikūs. Jie mėgsta mąstyti, būti su savimi – geriausiai atsipalaiduoja vienumoje, o būdami didelėje minioje pavargsta. Rudens vaikams lengva susikaupti, patinka mokytis, o labiausiai ko nors išmokti. Jie mėgsta stengtis ir kryptingai siekia savo tikslų. Kartais atrodo, kad mažai ką daro, o iš tiesų dirba gerai, bet tyliai. Tokios asmenybės neturi daug draugų, nes labiausiai vertina gilų ryšį, atsidavimą ir besąlygišką partnerystę. Puikiai perpranta žmones ir netgi jų užslėptus ketinimus. Geba analizuoti ne tik savo, bet ir aplinkinių asmenines savybes, veiksmus. Šie žmonės dažnai svajoja, yra labai jautrūs, todėl linkę sirgti depresija. Tačiau gimę rudenį, mokslininkų teigimu, gali pasigirti ilga gyvenimo trukme.

 

Gamtos reiškiniai – ateities pranašai

 

Vėjas. Gimusieji vėjuotą dieną būna energingi ir nenustygsta vietoje. Įtaką asmenybei daro ir vėjo kryptis. Žmonės, gimę pučiant šiaurės vėjui, yra valdingi, šalti ir stiprūs. Jiems lemta pasiekti užsibrėžtų tikslų, kad ir kokie neįmanomi iš pirmo žvilgsnio būtų. Rytų vėjo palytėti asmenys – lyderiai iš prigimties. Tačiau yra gana šiurkštūs, nemoka atjausti, o aplinkinių silpnybės jiems kelia pyktį. Asmenybės, gimusios siaučiant pietų vėjui, yra švelnios, bet priklausomos nuo kitų žmonių. Nuostabu, jeigu jas supa geri žmonės, nes jos jiems atneš laimę. Tačiau jei aplinkinių įtaka bloga, pietų vėjo vaikai gali suklupti. Vakarų vėjas dovanoja stiprią nuojautą, jausmingumą ir emocionalumą. Tokiu metu gimę asmenys semiasi stiprybės bendraudami su kitais asmenimis.

 

Saulė. Žmonės, išvydę pasaulį vaiskiai šviečiant saulei, yra linksmi ir geba džiaugtis paprastais dalykais. Jų misija Žemėje – pakeisti pasaulį. Siekdami užsibrėžtų tikslų saulės vaikai pasiekia itin daug.

 

Staigi kaita. Jeigu per kūdikio gimimą oras netikėtai atšilo, vadinasi, jis bus švelnus ir šiltas žmogus, skleidžiantis meilę bei gėrį. Tačiau jei naujagimiui gimstant staiga atšala, jis bus nepriklausomas ir mėgs vienatvę.

 

Audra. Stiprus vėjas ir smarkus lietus simbolizuoja stiprybę bei energiją. Tokiu laikotarpiu gimę žmonės bus stiprūs fiziškai ir psichologiškai, tačiau asmeniniame gyvenime sunkiai pasieks laimę. Jeigu lietus itin smarkus, tuomet asmenys bus turtingi, bet ne šykštūs.

 

Sniegas. Kai žemę užkloja sniegas, gimsta išminčiai. Jie pasižymi aukštu intelektu, giliu mąstymu ir analitiniais gebėjimais. Šiems žmonėms šypsosi sėkmė – jų svajonėms dažnai lemta išsipildyti.

 

Užtemimas. Per Saulės arba Mėnulio užtemimą gimę žmonės tampa energetiniais vampyrais. Jie retai būna laimingi. Tokie asmenys dažnai būna blogi ir pikti, sunkiai valdo energijos proveržius.

 

Žvaigždžių lietus. Jeigu kūdikis gimsta krintant žvaigždei, bus laimingas visą gyvenimą. Toks žmogus gimsta tam, kad pakeistų pasaulį į gerą pusę. Teigiama, kad per žvaigždžių lietų gimė Jėzus Kristus.

 

Išsirinkti profesiją padės… mėnuo

 

Žiema. Gimusieji šaltuoju metų laiku mėgsta laikytis taisyklių. Jie nebijo rutinos ir mėgsta konkretumą. Tokiems asmenims tinka dirbti finansų, ekonomikos ir medicinos srityse. Anot mokslininkų, vasario mėnesį gimė daug garsių artistų ir kūrėjų.

 

Pavasaris. Gimusieji pavasarį profesinėje veikloje yra neprilygstami. Jie greitai mokosi ir gali pasiekti aukštų rezultatų įvairiose srityse. Itin sekasi politikos ir muzikos srityse. Gimusieji kovo mėnesį tampa puikiais muzikantais ir pilotais. Tačiau sportas – ne jiems, ypač jei gimtadienis švenčiamas balandį.

 

Vasara. Tai kontroversiškiausias metų laikas. Gimusieji birželį tampa puikiais kulinarais ir mokslininkais, liepą – traukinių mašinistais, rugpjūtį – plaukų stilistais bei kirpėjais. Vasaros vaikams ypač tinka grožio industrija, tačiau ateities sieti su finansų sritimi nevertėtų.

 

Ruduo. Šio sezono vaikams patinka mokytis, kartoti ir atrasti ką nors naujo. Todėl puikiai tinka tiksliųjų mokslų, medicinos ir istorijos sritys. Pastebėta, kad galintys daugiausia pasiekti mokslo srityje gimsta rugsėjį. Spalio vaikai – gabūs sportui, o gimę lapkritį sukurti dalytis savo žiniomis ir mokyti kitus.

 

Įtaka sveikatai

 

Laikas, kada gimėte, gali atskleisti daugybę vertingų dalykų: asmenines savybes, tinkamą profesiją, santykius su kitais žmonėmis. Tačiau gimtadienio data gali įspėti ir apie tykančius pavojus bei gresiančias ligas.

 

Sausis

 

Alzheimeris, maniakinė depresija, Krono liga, epilepsija, šizofrenija, alergijos maisto produktams, širdies ligos, aukštas cholesterolio kiekis.

 

Vasaris

 

Alzheimeris, maniakinė depresija, Krono liga, valgymo sutrikimai, epilepsija, narkolepsija, Hodžkino limfoma, širdies ir kraujagyslių ligos, aukštas cholesterolio kiekis.

 

Kovas

 

Priklausomybė nuo alkoholio, Alzheimerio liga, astma, autizmas, maniakinė depresija, cukrinis diabetas, valgymo sutrikimai, anoreksija.

 

Balandis

 

Priklausomybė nuo alkoholio, autizmas, cukrinis diabetas, Hodžkino limfoma, žemas intelekto koeficientas, Parkinsono liga, asmenybės sutrikimai, sezoniniai nuotaikos sutrikimai, motorinių neuronų degeneracija, išsėtinė sklerozė.

 

Gegužė
Priklausomybė nuo alkoholio, autizmas, astma, valgymo sutrikimai, glaukoma, Parkinsono liga.

 

Birželis
Priklausomybė nuo alkoholio, autizmas, Dauno sindromas, žemas intelekto koeficientas, išsėtinė sklerozė, trumparegystė, disleksija.

 

Liepa

 

Priklausomybė nuo alkoholio, autizmas, Dauno sindromas, trumparegystė, disleksija, kaulų trapumas.

 

Rugpjūtis
Autizmas, astma, Dauno sindromas, kaulų trapumas.

 

Rugsėjis

 

Astma.

 

Spalis

 

Astma.

 

Lapkritis

 

Astma.

 

Gruodis

 

Šizofrenija, Krono liga, alergijos maisto produktams, depresija.

 

Ką atskleidžia mėgstamas oras?

 

Saulėta. Žmonės, kuriems patinka giedras, saulėtas dangus, švelnus vėjelis ir šiluma, yra drąsūs, darbštūs, nebijo sunkaus darbo. Jiems nepatinka iššūkiai, tačiau nuo problemų nelinkę slėptis. Tokių asmenų nuotaika, kaip ir lietuviška vasara, – itin nepastovi. Saulei šviečiant būna laimingi, o šiai pasislėpus po juodais debesimis jaučiasi pavargę ir praradę viltį.

 

Lyja. Lietų mėgstantys žmonės yra jautrūs ir mėgsta vienatvę. Taip pat pasižymi kūrybingumu, yra kupini sumanymų ir artistinių gebėjimų. Dažnai užsidega ko nors imtis, tačiau greitai nuleidžia rankas. Be to, stokoja ryžto. Tokios asmenybės yra tradicinių pažiūrų ir šeimą laiko vertybe.

 

Sninga. Mėgstantys sniegą geba įžvelgti grožį net sunkiausiu gyvenimo laikotarpiu. Jie gali šiltai bendrauti su daugybe skirtingų žmonių, tačiau širdį išlieja tik keliems išrinktiesiems. Taip pat moka saugoti paslaptis, yra švelnūs ir rūpestingi.

 

Vėjuota. Kaip ir pats vėjas, jį mėgstantys asmenys yra nenuspėjami ir energingi. Jie negali pakęsti griežtos dienotvarkės, tad mėgsta artimuosius nustebinti netikėtu telefono skambučiu arba apsilankymu. Be to, yra permainingi: vieną akimirką skardžiai juokiasi, kitą – surimtėja, nutyla. Su vėjuotą dieną mėgstančiomis asmenybėmis neteks nuobodžiauti, tačiau barnių nepavyks išvengti.

 

Poveikis fizinei ir psichinei sveikatai

 

Prieš audrą jaučiamas galvos skausmas, o širdis pradeda plakti kaip pašėlusi. Kamuoja nuotaikų kaita, atsiranda nepagrįsto pykčio priepuoliai.

 

Kai labai šalta,padidėja tikimybė patirti infarktą arba insultą. Jautresniems skauda sąnarius ir galvą. Žmonės jaučiasi pavargę ir nelaimingi.

 

Žemas slėgis atneša energijos stygių, mieguistumą ir nuovargį. Tuomet kamuoja galvos skausmai, praplečiamos kraujagyslės, gelia sąnarius.

 

Itin karštą dieną smegenims pradeda stigti deguonies, todėl svaigsta galva ir pykina. Taip pat sutrinka kepenų veikla, prasideda migrenos priepuoliai, tinsta plaštakos ir pėdos. Šiuo laikotarpiu miršta daugiau žmonių negu tuomet, kai labai šalta.

 

Kai vėjuota, sutrinka kvėpavimas. Sergantiesiems astma tai – itin sunkus laikotarpis. Pučiant stipriam vėjui skauda kaulus, randus, žaizdas, netgi senų lūžių vietas.

 

Mokslininkai byloja…

 

Noterdamo universitete nustatyta, kad gimusieji žiemą kilę iš mažiau pasiturinčių šeimų. Per 1989–2001 m. vykdytą tyrimą paaiškėjo, kad žiemos mėnesiais Amerikoje gimdo netekėjusios, nepilnametės arba mokslų nebaigusios merginos.

 

Harvardo universitete nustatyta, kad žiemą gimę kūdikiai būna didesni. Pastebima, kad sulaukę 7 m. žieminukai sveria daugiau, yra aukštesnio ūgio ir didesnių apimčių.

 

Psichologijos profesorius R. J. Wisemanas atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 40 000 žmonių. Paaiškėjo, kad gimusieji vasarą yra laimingesni negu tie, kurie pasaulį išvydo rudenį arba žiemą. Teigiama, kad tokie asmenys kitaip žvelgia į gyvenimą – optimistiškai ir lengvai.

 

Įdomu

 

•Daugiausia kūdikių gimsta vasarą.

 

•Daugiausia sunkumų mokykloje patiria gimusieji rugpjūčio mėnesį.

 

•Tikimybė, kad žiemą turintis gimti vaikas pasaulį išvys bent keliomis savaitėmis per anksti, yra 10 % didesnė, palyginti su kitais mėnesiais.

 

•Nustatyta, kad gimusieji pavasarį ir žiemą mėgsta ilgiau miegoti rytais.

 

•Žiemą gimsta daugiausia kairiarankių.

 

Specialisto komentaras

 

Bioenergetikas Eugenijus Šileika

 

Vėjas, saulė ir lietus daro didelę įtaką žmogui, kai šis gimsta. Svarbūs ir tokie veiksniai, kaip elektromagnetinės audros, Mėnulio ir Saulės užtemimai, Saulės energijos pliūpsniai bei kt. Žmogaus asmenybę formuoja ir daug kitų dalykų: genofondas, auklėjimas ir t. t. Tačiau oras ir atėjimas į šį pasaulį glaudžiai susiję. Įsivaizduokime, kad vaisius 9 mėn. buvo jaukiai įsitaisęs šiltoje ir malonioje aplinkoje, iš kurios staiga ištempiamas į kitą naują aplinką – kinta šviesa, garsai, kvapai. Mes, suaugusieji, esame pripratę prie to, ką matome, tačiau ką tik gimęs kūdikis viską fiksuoja ir pastebi, o tai jam padaro didelę įtaką. Rytų medicinos traktatuose kalbama apie 5 žmogaus elementus – meridianus. Rašoma, kad jei plaučių meridiane yra energijos perteklius, žmogus mėgsta sausą orą. Jeigu energijos perteklius yra kepenų meridiane, asmeniui labiau tiks vėjuota diena, o jei energija kaupiasi inkstų meridiane –bus malonesnis vėsesnis oras. Taigi gali būti, kad žmogus gimė, pavyzdžiui, siaučiant vėjui, t. y. kepenyse atsirado energijos perteklius, tad vėjuotas oras jam tiks labiausiai. Visgi vertėtų nepamiršti, kad žmogaus gyvenimą lemia ne tik laikas, kai jis gimė, bet ir tai, kai buvo pradėtas. Tam, kad derlius būtų geras, reikalinga paruošta dirva (motina) ir gera sėkla (tėvas). Stebėdami gamtą galime pamatyti, kad jei oro sąlygos, dirva ir sėkla yra geri, tuomet vaisius vystysis greitai bei lengvai. Tokių pat sąsajų galime rasti ir kalbėdami apie vaiko pradėjimą. Atsižvelgiant į kosmoso ir Žemės energijų srautų cirkuliavimą, pavasarį pradėtas vaikas augs greičiau, geriau vystysis ir bus fiziškai sveikas. O energijos mažėjimo, kuris prasideda birželio mėnesį ir baigiasi per Kalėdas, laikotarpiu pradėtas kūdikis pasižymės intelektualine potencija, tačiau kiek silpnesniais fiziniais duomenimis.

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite