Kodėl gargola ant Mirino abatijos sienos tokia panaši į pabaisą iš filmo „Svetimas“?

Šaltinis: Wikimedia Commons

Tarp 6-7 amžių Škotijoje pamokslavo vienuolis iš Airijos, vardu Mirinas (kita versija – Mirren). Per savo gyvenimą jis įkūrė religinę bendruomenę, kuri VII amžiuje virto Paisley abatija.

 

Netrukus Mirino šventykla tapo piligrimystės centru. Nuostabu ne tik tai. Buvo pastebėta, kad viena iš pastatą puošiančių akmeninių gargolų yra labai panaši į ateivį iš fantastinio filmo „Svetimas“, praneša portalas WWW.PLANETANOVOSTI.COM.

 

Gargolomis vadinami tie architektūrinio dekoro elementai, kuriuose dera tiek puošybinės, tiek praktinės funkcijos. Nuo pastatų sienų smarkiai išsišovusios, tarytum ore kabančios figūros – savotiški senovės lietvamzdžiai, kurių nasrai nukreipdavo kliokiantį lietaus vandenį tolėliau nuo mūro ir saugojo jį nuo erozijos.

 

Šis daug kam žinomas filmas apie agresyviai nusteikusį „svetimą“ buvo nufilmuotas 1979 m. Ridlio Scotto. Mirino abatijos gargola, kaip ir pagrindinis filmo veikėjas, turi atstumiančią išvaizdą, panašios formos galvą.

 

Viduramžiais buvo tikima, kad keistos būtybės ant pastatų apsaugo jį nuo demoniškų jėgų. Kalbant apie į „svetimą“ panašios gargolos pavidalą, jis jau seniai praradęs savo pirminę išvaizdą. Laikui bėgant, net 12 Mirino abatiją saugančių akmeninių būtybių visiškai sugriuvo, restauratoriai buvo priversti jas atkurti nuo nulio. Darbas vyko kaip tik filmo „Svetimas“ populiarumo metu, todėl gali būti, kad šiurpiojo ateivio išvaizda tapo įkvėpimu vienam iš restauratorių.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite