Klimato kaita smogs skaudžiai: iki 2070 m. išnyks trečdalis gyvūnų ir augalų rūšių

Naujame tyrime skelbiama, kad vienas trečdalis planetos augalų ir gyvūnų rūšių iki 2070 metų gali susidurti su išnykimu, kurį lems klimato kaita.

 

Pagal kai kuriuos klimato scenarijus, atliekant daugiau nei 500 rūšių analizę iš maždaug tiek pat vietovių skirtingose pasaulio vietose, nustatyta, kad daugiau nei pusė visų rūšių gali būti prarasta, jei globalaus maksimumo temperatūros pakiltų daugiau nei 0,5°C, rašo iflscience.com.

 

Globalaus maksimumo temperatūroms pakilus 2,9°C galėtų išmirti iki 95 procentų rūšių.

 

Mokslininkai iš Arizonos universiteto nuodugniai tyrė ankstesnius duomenis ir tyrimus, kad nustatytų vietinius 538 rūšių išnykimo atvejus 581 skirtingoje pasaulio vietoje, dėmesį koncentruojat į augalų ir gyvūnų rūšis, kurios buvo tiriamos ilgą laiko tarpą.

 

Konkrečiai, komanda ieškojo užuominų, kurios leistų nušviesti kokie klimato kaitos aspektai lemia išnykimą ir kokios adaptacijos formos padeda rūšims išgyventi.

 

Daugybė rūšių negeba pakankamai greitai sureaguoti į sparčiai kylančias temperatūras. Nustatyta, kad tropiniai regionai, lyginant su labiau vidutinių orų regionais, susiduria nuo dviejų iki keturių kartų daugiau lokalizuotų išnykimų atvejų, vykstančių dėl temperatūrų pasikeitimų.

 

Ankstesni tyrimai rodo, kad kuomet jų namuose tampa pernelyg karšta, gyvūnai migruoja į vėsesnes gyvenamąsias teritorijas. Priešingai tam, dabar mokslininkai nustatė, kad daugybė gyvūnų gali būti nepasirengę pakankamai greitai persikelti į naujas teritorijas, kas būtina jų išlikimui užtikrinti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Mūsų rezultatai rodo, kad nišiniai persikėlimai leisdavo daugybei populiacijų išgyventi dramatiškus temperatūrų pasikeitimus. Priešingai, vien išsisklaidymas gali būti neveiksmingas daugelio rūšių išgelbėjimui, bent jau remiantis buvusiais išsisklaidymo tempais,“ – rašo autoriai „Proceedings of the National Academy of Sciences“.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Maksimalių metinių temperatūrų identifikavimas – laikytas esminiu kintamuoju, nusakančiu kur populiacijos išnyks, gali pateikti netikslius rezultatus, nes teorija neinkorporuoja nišinių poslinkių arba gyvūnų gebėjimo persikelti į labiau tinkamas natūralias buveines.

 

„Jei laikysimės Paryžiaus susitarimo pažaboti klimato kaitą, iki 2070 metų galime prarasti mažiau nei dvi iš 10 Žemėje egzistuojančių augalų ir gyvūnų rūšių. Tačiau jei žmonija lems didesnį temperatūrų augimą, remiantis mūsų gautas rezultatais, tuomet mes galime prarasti daugiau nei trečdalį ar net pusę visų gyvūnų ar augalų rūšių,“– sakė John J. Wiens iš Arizonos universiteto Ekologijos ir evoliucinės biologijos departamento.

 

Būsimi praradimai daugiausia priklausys nuo to, kaip smarkiai klimatas šiltės ir kaip greitai šis šiltėjimas vyks.

 

Autoriai pabrėžia, kad sėkmingas Paryžiaus susitarimo įgyvendinimas galėtų padėti „žymiai sumažinti išnykimą“ iki galimų 16 procentų nuo visų rūšių ar net mažiau.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
-40C

.. klimatas globaliai nesikeičia, kitimai tikrai vyksta, tik vyksta lokaliai. Sakykim Europoje šiemet itin šilta žiema ne dėl “globalinio įkaitimo”, o dėl visą žiemą veikiančio vėjo iš Atlanto Golfo srovės. Srautas toks galingas, kad driekiasi iki pat Uralo kalnų. Na o už Uralo kaip visada: -40C.

Taip pat skaitykite