Kaip taoizmas vaizduoja ir apibūdina nemirtingumą?

Nemirtingumo tema svarbi daugelyje religijų ir filosofijų – kažkas svajoja apie nesibaigiantį gyvenimą, kažkas tiesiog nori padiskutuoti šia tema. Taoizme nemirtingumas aiškinamas labai įdomiai. Nereikėtų per daug nustebti, dėl to, kaip apgalvota kiekviena detalė ir kaip viskas sklandžiai pateikta – juk Kinija yra senovės filosofinis centras, kuriame daugybė išmintingų žmonių bandė suprasti, kaip sukurtas mūsų pasaulis.

 

Raktas į Visatos supratimą yra Tao. Galite tai vadinti logosu, ypatingu gilių jausmų ir supratimų deriniu, kurio pažinimas žmogui atskleis Visatos pagrindinę priežastį. Bet kuris mokslininkas jums pasakys, kad priežasčių priežastis yra pati sunkiausia ir beveik neišsprendžiama užduotis. Manoma, kad Tao meistrai gali gauti raktą nuo žinių, kaip viskas sutvarkyta Visatoje, ir tokiam žmogui nemirtingumo atradimas – tik viena iš užduočių. Toks žmogus gauna prieigą prie Didžiojo Visko, kuriame nemirtingumas yra mažas ir toli gražu ne pats svarbiausias dalykas.

 

Taoistų požiūrio į gyvenimą pasekėjai nemirtingumo idėją ar net judėjimą nemirtingumo link visada laikė viena pradinių savo gyvenimo užduočių. Jiems tai nebuvo kažkas, ko net nereikėjo tikėtis – tai būsena, kurią buvo galima pasiekti čia ir dabar. Kitas dalykas yra tai, kad dvasios ir kūno drausmė lėmė nemirtingumą, o tai yra sudėtingas taisyklių ir veiksmų rinkinys. Pagrindinis principas, remiantis kuriuo žmogus gali pasiekti nemirtingumą – nuolankumas.

 

Kas ypač įdomu, šioje filosofijoje nemirtingumo prigimtis išdėstyta taip, jog žmogus suvokia, kad yra galimybė pačiam rinktis laiką, kada palikti šį pasaulį. Galima net manyti, kad taoistų nemirtingieji amžių amžiais galėjo likti tarp paprastų žmonių ir laukti ypatingai tinkamo momento, kada galima iškeliauti. Kita vertus, žmonės šiame gyvenime galėjo jausti kokią nors svarbią misiją, kurios neįvykdę, neleisdavo sau numirti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šaltinis: www.esotericblog.ru

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite