Jupiterio gravitacija gali kelti pavojų Žemei

Anksčiau buvo manoma, kad Jupiteris saugo Žemę. Tačiau naujas tyrimas rodo visiškai priešingą situaciją. Taigi, Jupiteris netgi kelia tam tikrą grėsmę mums visiems. Todėl šią planetą tik iš dalies galima vadinti „Žemės gynėja“, praneša portalas Planetanovosti.com.

 

Remiantis kosmologo Kevino Grazerio tyrimu, didžiausia Saulės sistemos planeta nukreipia asteroidus mūsų kryptimi. Anksčiau visi manė, kad Jupiteris juos sulaiko, tačiau atlikus kompiuterinį modeliavimą NASA reaktyvinio varymo laboratorijoje buvo gauti nauji duomenys.

 

Jupiterio gravitacija traukia asteroidus, kad vėliau jie būtų nukreipti į Saulę. Tačiau jie gali kliudyti ir Žemę.

 

Kevinas Grazeris parašė keletą darbų, kuriuose iš tikrųjų paaiškino, kodėl Jupiteris yra snaiperis, o ne Žemės skydas. Žinoma, ne visada. Jupiteris nukreipia nuo savęs kometas ir asteroidus taip, kad dalis jų net nepriartėja prie Žemės judėjimo trajektorijos.

 

Nepaisant akivaizdžių grėsmių, daugelis mokslininkų vis dar mano, kad Jupiterio dėka greitai judančios kometos nepasiekia Žemės. Dideli kūnai, net jei jie artėja prie mūsų, kliudo ne dažniau kaip kartą per milijoną metų.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite