Zebriukas, kuris gimė su dėmėmis vietoje dryžių (video)

Nuotraukos šaltinis: https://www.disclose.tv

Gamta kartais mėgsta papokštauti. Kenijoje neseniai pastebėta zebro patelė, kurią sekiojo keistai atrodantis jauniklis. Šis nuostabus mažylis jaus spėjo tapti interneto žvaigžde bei surinkti būrį gerbėjų. Jis tikrai ypatingas. Zebriuko kailis nėra įprastai dryžuotas, kaip kitų jo gentainių. Jis dėmėtas!

 

Retos išvaizdos zebras pirmą kartą pastebėtas Maasai Mara nacionaliniame rezervate Kenijoje, kur fotografai Rahulas Sachdevas ir Antony Tira užfiksavo nuostabias jo nuotraukas.

 

Parmale Lemein, kuri yra laukinės gamtos specialistė iš „Matira Bush“ stovyklos, teigia, kad tai pirmasis atvejis, kai Mara draustinyje buvo užfiksuota šitaip atrodantis gyvūnas. Zebro jauniklis tikriausiai turi melanizmą, kuris iš esmės yra priešingas albinizmui. Deja, čia visos geros ir gražios naujienos ir baigiasi. Kad ir kaip gaila, zebriukui pranašaujama nekokia ateitis. Nė vienas panašus zebras niekada neišgyvenos daugiau nei pusmetį. Šių gyvūnų dryžiai skirti ne grožiui. Pasirodo, tai išgyvenimui būtina priemonė.

 


Zebro dryžių paskirtis

 

Mokslininkai teigia, kad šių gyvūnų kailio dryžiai susiformavo, tam tikrose odos zonose slopinant melanino gamybą. Taigi, tai reiškia, jog zebras yra juodos spalvos gyvūnas, išmargintas baltomis juostomis. Pagrindinė šių juostų paskirtis – neleisti zebro kūnui perkaisti Afrikos karštyje.

 

Taip pat yra keletas įdomių teorijų, teigiančių, kad dryžiai padeda zebrams pasislėpti nuo plėšrūnų ir net padeda išvengti musių įkandimų, kurios, kaip žinia, perneša ligas.

 

Šaltinis: https://www.disclose.tv

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite