Po 20 metų kompaso adata bus nukreipta ne į šiaurę, o į šiaurės rytus

Jei šiaurinis magnetinis polius nesulėtins poslinkio, tada iki šio amžiaus vidurio jis nebebus regioniniame Šiaurės ašigalyje. Dėl to reikės sureguliuoti visas šiuolaikines navigacijos sistemas.

 

Laikui bėgant magnetinis polius judėjo labai lėtai. Bet maždaug prieš 40 metų jo poslinkis pastebimai paspartėjo ir per metus pasislinko net 50 kilometrų. Kadangi dauguma navigacijos sistemų naudoja planetos magnetinį lauką, jos turi nuolat daryti pataisas. Neseniai pasaulinis magnetinis modelis buvo atnaujinamas kas penkerius metus. Tačiau dėl per greito stulpelio poslinkio 2015 metų modelis tapo netinkamas naudoti anksčiau nei planuota. Todėl specialistai vasario mėn. atliko neplanuotą atnaujinimą, o gruodžio pradžioje vėl turėjo atnaujinti.

 

Jei magnetinis polius ir toliau judės tuo pačiu greičiu, tada maždaug iki 2040 m. kompaso adata nebebus nukreipta į geografinę šiaurę. Ji pasislinks šiaurės rytų link. Mokslininkai negali nuspėti ar magnetinis polius sparčiai slinksis toliau, ar sustos, o gal net grįš atgal.

 

Šiandien ekspertai negali įvardyti priežasčių, kurios išprovokavo Žemės magnetinio poliaus poslinkį. Bet jei jis ir toliau judės, o poliai keisis vietomis, tai išprovokuos baisią katastrofą.

 

Deja, bet labiau tikėtina, kad poslinkis vyks toliau, todėl verta nusiteikti pokyčiams.

 

Parengta pagal Planetanovasti.com

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Mantas

Pats laikas :)

Polius

netiesa, jau XXa tvirtai moksliškai paskaičiuota, kad šiaurės magnetinis polius tikrai juda, bet juda ne tiese, o apskritimu aplink fizinį šiaurės polių.

Taip pat skaitykite