Perspėjama, kad dėl 5G ryšio itin sutriks orų prognozavimas

Naujos kartos mobiliųjų tinklų diegimas gali sutrikdyti delikačius orų palydovus ir „nublokšti prognozių technologiją į maždaug 1980 metus,“ nerimą išreiškė ekspertai.

 

5G ateitis gali reikšti tikslių orų prognozių eros pabaigą, perspėjo meteorologai.

 

Amerikos mokslo agentūros įsitraukė į ilgus ginčus su vyriausybe dėl to, ką jie įvardina kaip didžiulę grėsmę tikslioms audrų ir kitų meteorologinių reiškinių prognozėms.

 

Naujausiu laišku JAV Atstovų rūmų Mokslo komitetas paprašė atlikti šio konflikto tyrimą.
„Mums kelia didžiulį nerimą potenciali mūsų šalies orų prognozių degradacija. Žemės stebėjimo palydovai yra labai svarbūs Amerikos žmonių gyvybių ir nuosavybės apsaugojimui nuo nepalankių oro sąlygų,“ – rašoma laiške.

 

Šiais metais JAV Federalinė komunikacijos komisija (FCC) aukcione pardavė radijo bangas korinio ryšio tinklo teikėjams, taip planuojant šalyje išplėsti 5G aprėptį. Parduotos radijo bangos buvo 24 gigahercų radijo dažnio, kas anot ekspertų, yra pavojingai arti 23,8 gigahercų dažnio, kuriuo atmosferoje vibruoja vandens garų molekulės.
Šios vibracijos yra labai svarbios prognozėms, nes orų palydovai molekulių aktyvumą panaudoja kaip būdą analizuoti santykinę drėgmę bei prognozuoti, kokios atmosferinės sąlygos vyraus netolimoje ateityje.
Jeigu didelis skaičius mobiliojo ryšio antenų perduoda 5G signalus labai artimu šiam dažniui, tai gali sutrikdyti palydovus ir meteorologijos centrams, atsakingiems už visuomenei skirtų prognozių atnaujinimą, gali pateikti netikslią informaciją.

 

Greta paprasčiausiai pateikiamos mažiau tikslios artimiausių dienų temperatūrų ir santykinės drėgmės prognozės, tai reiškia ir tai, kad prognozių rengėjams gali nepavykti laiku numatyti didžiųjų meteorologinių reiškinių, tokių kaip uraganai, dėl ko nebūtų spėjama pasiruošti evakuacijoms ir saugumo planų įgyvendinimui, kas į pavojų pastato visą visuomenę.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tai taip pat gali turėti didžiulių padarinių žemės ūkiui, nes rengdamiesi sėjai ūkininkai vadovaujasi prognozėmis, o taip pat mažiau tikslios audrų prognozės įtakos turėtų ir tarptautinei laivybai.
Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija bei NASA, abi šios agentūros išreiškė nerimą dėl radijo bangų aukciono ir paprašė, kad jis būtų atidedamas iki kol bus turima daugiau informacijos apie galimas grėsmes.
Žinoma, tai nebūtų vien tik JAV problema. Tony McNally iš Europos vidutinės trukmės orų prognozių centro (European Centre for Medium-Range Weather Forecasts) panašių nerimą keliančių problemų numato ir Jungtinei Karalystei.
„Keliai, kaip yra diegiamas 5G, gali rimtai pakenkti mūsų gebėjimams prognozuoti didžiąsias audras,“ – sakė jis „The Guardian“. „Galų gale, tai gali lemti skirtumą tarp gyvenimo ir mirties. Tai mums kelia labai didelį nerimą.“

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt/news/


2500

Taip pat skaitykite