Mokslininkai išsiaiškino, kodėl kai kurie medžiai gyvena tūkstančius metų

Medžiai, kurių amžius siekia tūkstantį ar daugiau metų nėra didžiulė retenybė. Pavyzdžiui, seniausia pušis Bristlecon auga Kalifornijos kalnuose, jai apie 5000 metų, praneša portalas PLANETANOVOSTI.COM.

 

Atrodo, kad kai kurie medžiai gali gyventi tūkstantmečius, neparodydami jokių senėjimo požymių. Galite prisiminti ginkmedžius, kurie, tikima, net gali gyventi amžinai ir žūsta tik tada, kai yra kaip nors sunaikinami išorinių jėgų. Nepaisant to, šiuo metu Kinijos ginkmedžiai yra nykstantys. Jų galima rasti parkuose ir soduose visame pasaulyje, bet ne gamtoje.

 

Richardas Dixonas iš Šiaurės Teksaso universiteto ir Jeansinas Linas iš Pekino miško universiteto nustatė, kad senos medienos ląstelės neišprovokuoja jokių ligų atsiradimo, kaip tai būna žmonėms. Medžiai gamina specialias medžiagas, apsaugančias juos nuo išorinių veiksnių ir streso, tai yra, nuo ligų ir išsausėjimo.

 

Medžiai visą gyvenimą nenustoja augti, jų plitimas neturi įtakos jų sveikatai. Stebint medžio vidinių ląsteles ir žievės ląsteles bei jas lyginant, nepastebėta nieko, kas rodytų senėjimą.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite