Kas sukūrė milžinišką vyro piešinį Australijos plokštikalnėse?

Šaltinis: nashaplaneta.su

NASA palydovas „Landsat-8“ užfiksavo paslaptingą geoglifą Finnis Springso plokščiakalnio paviršiuje Pietų Australijoje. Aborigeno pavidalo piešinį su lazda ar bumerangu rankoje pirmą kartą pilotas pastebėjo iš 3000 metrų aukščio 1998 m.

 

3,5 kilometro ilgio geoglifas vadinamas Marri Man, pagal artimiausios gyvenvietės pavadinimą. Iki 2013 m. linijos buvo susidėvėjusios dėl erozijos ir buvo vos pastebimos. 2016 m. Rugpjūčio mėnesį vietos verslininkai, susirūpinę dėl turistų susidomėjimo praradimo, nusprendė atkurti nykstantį geoglifą. Naudodamiesi tiksliomis originalo ir konstrukcijos matuoklio GPS koordinatėmis, jie per penkias dienas perbraižė Marri Man.

 

Norėdami ilgiau išlaikyti atnaujintą geoglifą, restauratoriai padarė vagas, į kurias patekęs vanduo skatintų augmenijos vešėjimą. Laikui bėgant, kaip jie tikisi, augmenija paveikslo linijoms suteiks žalią spalvą.

 

Klausimas, kas ir kodėl sukūrė šį geoglifą, išlieka atviras. Buvo pranešimų, kad jis kažkaip susijęs su škotų keliautoju Johnu Stewartu, todėl jis turi antrą vardą – Giant Stewart. Atradus geoglifą, buvo rasta ir atminimo lenta su Amerikos vėliava, olimpiniais žiedais ir citata iš Hedley Finlaysono knygos „Raudonasis centras“, parašytos 1946 m. Tai rodo santykinai mažą radinio amžių.

 

Šaltinis: nashaplaneta.su

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite