Ką skirtingos netvarkos namuose rūšys byloja apie šeimininkų charakterį

Kai ateinate į svečius pas draugus, į ką pirmiausia atkreipiate dėmesį? Vienas iškart eina į virtuvę gerti arbatos, kitas apžiūrinėja interjerą, tyrinėja knygas, suvenyrus ir prizus, trečias apskritai ignoruoja aplinką, nes atėjo pabendrauti. Toks pastarojo elgesys teisingas. Svetima šeima – svetimos taisyklės. Ne mums vertinti jos nusistatytą tvarką.

 

Kita vertus, įvairios smulkmenos gali labai daug papasakoti apie šeimininkų asmenybę, įpročius, psichologinį portretą, problemas, vidinius išgyvenimus. Ar norite pabūti Šerloku Holmsu ir prisikasti iki esmės? Ką išduoda netvarka? Kokią žmogaus psichologinę diagnozę galima nustatyti iš jo aplinkos?

 

1. Neplautų indų kalnai

 

Jeigu ne pirmą kartą matote virtuvę, užverstą nešvariomis lėkštėmis, puodais ir keptuvėmis, visur aplinkui riebalų dėmės ir nėra nė vieno švaraus puodelio, veikiausiai būsto šeimininkas vadovaujasi principais „reikia“ ir „privalau“. Tokie žmonės į pirmą vietą iškelia savo asmeninius malonumus. Jie stengiasi gyventi dabarties momentu ir nesijaudinti dėl smulkmenų. Jų devizas: „Nėra nieko svarbesnio už mano norus!“

 

Kitas variantas – žmogus išgyvena sunkų gyvenimo periodą, kuriam būdingas stresas, nerimas, stabilumo praradimas, daugybė įsipareigojimų. Galbūt toks žmogus atsidūrė ant depresijos ribos ir neturi jėgų suplauti indus. Pasiūlykite jam pagalbą.

 

2. Būstas užverstas daiktais

 

Įvairių daiktų kaupimas ir sandėliavimas kambariuose, balkone, nenoras atsikratyti senų drabužių, sugedusios buitinės technikos, nereikalingų, nenaudojamų daiktų išduoda žmogaus baimę likti be pragyvenimo lėšų, pastangas apsaugoti save, sukurti stabilumo iliuziją.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tokio būsto šeimininkas bus nervingas žmogus, linkęs prisirišti prie praeities, galbūt kadaise išgyvenęs krizę ir nepritekliaus etapą, kai negalėjo nusipirkti maisto ir drabužių, kurių norėjo. Dabar jam sunku išsivaduoti nuo kaupimo polinkio.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

3. Netvarka prieškambaryje

 

Pasitaiko atvejų, kai ateiname į svečius ir negalime patekti į svetainę. Prie durų netvarka. Praėjimas užgriozdintas krepšiais, dėžutėmis, paketais, batais, skėčiais, nors pats butas gali būti švarus ir sutvarkytas.

 

Ką byloja tokio pobūdžio netvarka? Kad šeimininkai nelaukia svečių, kad atėjūnai jiems nepageidaujami! Jie nejaukiai jaučiasi didelėse kompanijose, nemėgsta triukšmingų vakarėlių, nekviestų svečių, todėl tarsi nesąmoningai atsiriboja nuo išorinio pasaulio.

 

Kartais prie durų susikaupusių daiktų priežastis būna užsitęsęs šeimininkų nuovargis. Žmogus pareina iš darbo, nusimeta nuo savęs striukę, rūpesčių naštą ir išsitiesia ilsėtis. Jam nebėra jėgų tvarkytis.

 

4. Chaosas ant rašomojo stalo

 

Kuo daugiau šiukšlių ant rašomojo stalo, tuo didesnė tikimybė, kad žmogus kenčia nuo prokrastinacijos ir negali prisiversti užsiimti naudinga veikla. Dažnai į tokią kategoriją patenka kūrybinės asmenybės, kurios dirba iš įkvėpimo, o ne pagal grafiką.

 

Kita vertus, per didelė tvarka ant darbo stalo, kai daiktai išdėstyti pagal spalvą ir abėcėlę, taip pat turi būti priežastis susirūpinti. Fenomenalios švaros laikosi neramios asmenybės, kurios gali sirgti obsesiniu kompulsiniu sutrikimu arba epilepsija. Būkite dėmesingi! Jeigu žmogus ne kartą skundėsi dėl savo švarinimosi manijos ir įpročio viską kontroliuoti, galbūt jam reikėtų kreiptis į gydytoją.

 

reklama
5. Paslėptas chaosas po išorine tvarka

 

Šis sindromas pažįstamas daugumai paauglių. Iš pažiūros kambarys tarytum sutvarkytas, bet užtenka tik atidaryti bet kurį stalčių ar spintelę, ir pradės virsti krūvos įvairiausių daiktų, nuo šokolado iki apatinių kelnaičių. Kartais netvarka slepiasi po lova ar už fotelio. Toks paslėptas chaosas nekrenta į akis, kol neprisireikia kokio nors daikto.

 

Toks netvarkos tipas būdingas infantiliems žmonėms, kurie priklausomi nuo aplinkinių nuomonės. Jiems gali būti būdingas net perfekcionizmas. Jie nori pasirodyti geresni, nei yra iš tikrųjų, bet nepasiekia aukštai iškeltos kartelės ir slepiasi.

 

6. Nešvarūs langai, dulkėtos palangės

 

Jeigu jūsų pažįstamas ilgiau kaip metus nevalė savo langų, nepalaisto gėlių, abejingai žiūri į centimetro storio dulkių sluoksnį ant palangės, veikiausiai jis yra jautrios sielos introvertas, svajotojas, gyvenantis iliuzijomis. Jis neprisirišęs prie socialinio statuso. Nekuria ilgalaikių gyvenimo planų. Ginasi nuo aplinkinio pasaulio agresijos, užsisklęsdamas giliai savyje.

 

Kartais tai būna depresijos, gyvenimo džiaugsmo ir prasmės praradimo ženklas. Tokie žmonės dažnai gvildena filosofinius klausimus, mąsto apie gyvenimo prasmę. Tačiau nereikia panikuoti, jeigu gyvenate pramoniniame mieste, kur purvas ir dulkės – natūralūs kasdienybės palydovai.

 

7. Sąvartynas ant lovos

 

Daiktais užversti patalai – požymis, kad žmogaus asmeninis gyvenimas nesureguliuotas, kad jam trūksta romantikos, kankina vienatvė. Tokie žmonės seniai neturi partnerio, todėl suvokia lovą ne kaip meilės žaidimų vietą, o kaip darbinę erdvę, kur galima valgyti, miegoti, dirbti, dažytis, siuvinėti, žiūrėti televizorių. Jeigu toks žmogus vis dėlto turi partnerį, vadinasi, išgyvena intymių santykių krizę arba yra susipykęs su partneriu ir stengiasi pabėgti nuo problemų.

 

8. Remonto būtinybė

 

Atėjus į svečius, apima jausmas, kad namas tuoj sugrius. Vanduo laša. Spintos neužsidaro, durelės išlūžusios. Tapetai atsilupę, tinkas nubyrėjęs. Prie sienos priremtas veidrodis, kurio jau dveji metai niekas nesugeba pakabinti. Regis, net stokojant lėšų, galima priveržti spintelių dureles, pataisyti čiaupą, tačiau šeimininkai taip gyvena jau kelis dešimtmečius.

 

Galimos dvi tokios visiškos apatijos priežastys. Silpna šeimininkų valios jėga. Jie įpratę plaukti pasroviui, vaidinti „aukas“ ir nesiimti jokios iniciatyvos. Arba jei numojo ranka į remontą dėl užgniaužtos agresijos. Tikriausiai santykiai šeimoje yra pašliję, susikaupė daug nuoskaudų, nepasitenkinimo, o rezultatas – partneriai atsisako rūpintis vienas kitu tokiu gudriu būdu: „Nieko nedarysiu! Gyvenk purve!“

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt


2500

Taip pat skaitykite