JAV sukurti pirmieji pasaulyje biorobotai (video)

Amerikos Vermonto universiteto mokslininkai sukūrė pirmuosius pasaulyje „gyvus robotus“ (ksenobotus), kuriems sukurti panaudotos pentinuotųjų pipų – varlių, kamieninės ląstelės, praneša britų leidinys „The Guardian“.

 

Leidinys patikslina, jog biorobotai yra sukuriami iš amfibijos embrionų odos ir širdies ląstelių, o taip pat iš stabilių struktūrų, sukurtų juos valdančio superkompiuterio. Pasak vieno iš Tufts universiteto mokslininkų-kūrėjų, Michaelo Levino, mes kalbame apie visiškai naują gyvybės formą Žemėje. „Tai yra gyvas programuojamas organizmas“, – teigia Levinas.

 

Kol kas tokio kiborgo, panašaus į burbulą su keturiomis kojytėmis, dydis neviršija vieno milimetro, o gyvenimo trukmė – nuo poros dienų iki kelių savaičių. Ksenobotai naudoja embriono energiją. Judėdami grupėmis, jie sugeba perkelti mažas granules. Kai kuriems iš „vandomųjų“ specialistai padarė skylutes kūne, kad galėtų gabenti molekules.

 


Kūrėjai pažymi, kad jų biorobotus galima sukonfigūruoti ieškoti ir rinkti radioaktyviąsias ir kitas šiukšles, o taip pat valyti žmogaus arterijas. Pastebėta, kad ksenobotai gali regeneruotis, o žūdami jie suyra į ląsteles neteršdami aplinkos.

 

Šaltinis: https://infa.lt


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pincetas

>> dydis neviršija vieno milimetro.
>> galėtų gabenti molekules.

kažkokia klaida? milimetras yra nepalyginamas su molekulės dydžiu. Tai tas pats kaip sakyti: “pincetas tinka perkelti molekulę”.

Taip pat skaitykite