Iššifruotas senovinis vikingų parašytas tekstas

Ant vieno archeologams žinomo artefakto – runoko akmens iš Ryoko – buvo iššifruota dalis 762 runų, kurias vikingai paliko IX a. pirmojoje pusėje, užrašo dalis. Tekstas pasirodė labai prieštaringas, mokslininkai jį interpretuoja skirtingai, praneša portalas Planetanovosti.com.

 

Taigi, pagal keletą ištraukų, mokslininkai mano, jog akmenyje aprašyti Didžiojo Teodoriko Ostrogotų karaliaus žygdarbiai. Manoma, kad „šios runos kalba apie Vemudą. Varinas jas iškalė kritusio sūnaus garbei “. Taigi, akmuo gali būti skirtas laidotuvėms įamžinti.

 

Pasak naujų, trijų Švedijos universitete atliktų tyrimų manoma, kad ant akmens iškaltos runos liudija apie kovą tarp šviesos ir tamsos, šilumos ir šalčio. Galbūt autorius ant akmens paminėjo sūnų, mirusį dėl klimato pokyčių ar dėl vulkaninės veiklos 536 m. Tuomet vulkanai sukėlė didelį atvėsimą ir badą.

 

Taip pat vikingai galėjo pamatyti saulės audrą, kuri dangų nudažė raudonais atspalviais, ir saulės užtemimą. Tada atsirado reiškinys, vadinamas Fimbulwinter. Mitologijoje žinomas kaip trejų metų žiema, kurios baigtis yra apokaliptinė. Runos tekstą sudaro 9 galvosūkiai, iš kurių 5 atsakymai yra saulė. 4 tekstuose nurodomas Odinas ir jo kariai.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com Fotografija: Gothenburg universiteto.

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite