Didžiuliai senoviniai Moa stručiai egzistuoja iki šiol?

Prieš tūkstančius metų Naujojoje Zelandijoje gyveno stambūs neskraidantys paukščiai galingomis kojomis, primenantys didžiulius stručius. Anot portalo PLANETANOVOSTI.COM, šie gyvūnai klestėjo, kol maoriai atvyko į salas.

 

Žmonės pradėjo aktyviai medžioti didžiuosius paukščius, kurie jiems nekėlė jokio pavojaus. Manoma, kad paskutinis Moa buvo nužudytas prieš penkis šimtus metų. Tačiau yra duomenų, kad ši rūšis neišnyko visiškai. Stručiai Moa buvo sutikti net XIX amžiaus pradžioje.

 

Šiais laikais Moa egzistavimo įrodymų praktiškai nėra. Iškyla atskiros liudininkų istorijos, kurias tyrėjas Bruce’as Spittlas įdėjo į trijų tomų knygą „Moa Sightings“. Vyrui pavyko surinkti daugiau nei šimtą pasakojimų.

 

Moa (lot. Dinornis maximus) – dinortinių (Dinornithiformes) būrio išnykusių paukščių rūšis. Tai stambiausias šio būrio paukštis. Jo aukštis 3 m, masė iki 400 kg.
Šaltinis: https://lt.wikipedia.org

Pavyzdžiui, 1993 m. sausio 20 d. trys bendražygiai – Paddy Frini, Sam Weby ir Rochelle Rafferty – surengė išvyką į Kreibigerno kalnų grandinę. Poilsiui skirto sustojimo metu jie pastebėjo vieną Moa. Paukščio kūnas buvo padengtas raudonai rudos ir pilkos spalvos plunksnomis. Prieš tai, kai gyvūnas pasislėpė už krūmų, Frini sugebėjo jį nufotografuoti. Mokslininkai ilgą laiką tyrinėjo nuotrauką, tačiau nepripažino, kad tai senovinis strutis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite