Buvo aptikta paslaptinga jėga, kuri paaiškina visas visatos anomalijas

Remiantis naujausiais mokslininkų teiginiais, greičiausiai netrukus bus išspręsta tamsiosios medžiagos paslaptis. Specialistai yra per vieną žingsnį nuo penktosios jėgos atradimo, sudėtingiausio ir nesuprantamo. Būtent ji padės išsiaiškinti visų kosmose vykstančių keistenybių prigimtį.

 

Šiuo metu yra žinomos 4 jėgos: gravitacija, elektromagnetizmas, taip pat dviejų rūšių branduolinė sąveika (stipri ir silpna). Turimos žinios nepaaiškina 90% visų keistenybių, stebimų kosmose.

 

Mokslininkai pažymi, kad juodoji medžiaga sudaro 95% kosmoso. Informacijos apie tai praktiškai nėra, todėl visatos paslaptys lieka neišspręstos.

 

Branduolinių tyrimų instituto, priklausančio Vengrijos mokslų akademijai, komanda atrado penktąją jėgą. Mokslininkų grupei vadovauja fizikas Attila Krashnahorkai. Po daugybės tyrimų buvo pristatytas subatominis objektas, vadinamas X17. Dalelės savybės atitinka tas, kurias turėtų turėti penktoji jėga.

 

Ekspertų teigimu, būtent dėl ​​tamsiosios materijos Visata ir erdvė plečiasi, nors gravitacijos jėga, atrodytų, turėtų ją susiaurinti. Tai yra svarbiausia paslaptis, kurią galima išspręsti identifikuojant penktąją jėgą.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com


2500

Taip pat skaitykite