Astrofizikas teigia žinąs, kaip susikurti laiko mašiną

Garsusis astrofizikas Ronas Mallettas įsitikinęs, kad žino, kaip keliauti laiku. Tačiau kol kas visi jo spėjimai tik teoriniai, praneša portalas Planetanovosti.com.

 

Prieš kurį laiką fizikos profesorius teigė, kad atrado specialią formulę, kuri galėtų tapti puikiu pagrindu kuriant realaus laiko mašiną. Jam taip pat pavyko sukurti įrenginio prototipą, kad būtų galima pademonstruoti pagrindinį savo teorijos elementą. Tuo pačiu metu dauguma Mallett kolegų vis dar nėra tikri, kad kada nors laiko mašina gali tapti realybe.

 

Norėdami suprasti Mallett mechanizmo darbą, turite žinoti specialiojo reliatyvumo teoriją, kuri priklauso Einšteinui. Ji tvirtina, kad laikas gali sulėtėti arba paspartėti priklausomai nuo to, kokiu greičiu objektas juda. Atsižvelgiant į šią teoriją, jei žmogus plauktų erdvėlaiviu šviesos greičiu, laikas jam eitų daug lėčiau. Jis būtų keliavęs per kosmosą tik savaitę, o grįžus į Žemę, būtų praėję 10 metų. Atitinkamai, galima būtų pamanyti, kad astronautas buvo ateityje.

 

Kai kurie mokslininkai mano, kad toks laiko šuolis yra gana realus. Jų nuomone, nėra galimybės grįžti į praeitį. Bet Mallett pasiūlė naudoti reliatyvumo teoriją, pagal kurią didelės masės objektai gali lenkti ir laiką, ir erdvę. Mokslininkas įsitikinęs, kad laiką galima susukti į kilpą, dėl kurio kelionės į praeitį taps realybe.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com


2500

Taip pat skaitykite