Tuštuma namuose ir širdyje

Įsivaizduokite namus po remonto. Ore vis dar sklando silpnas dažų kvapas. Kol kas dar tušti, šviesūs kambariai. Erdvu, laisva, šviesu. Tokioje erdvėje savaime kyla idėjos apie naują baldų išdėstymą ar apskritai apie apstatymo atnaujinimą. Juolab, kad prieš remontą buvo išmesta begalė senų daiktų.

 

Palaipsniui butas užsipildo baldais, įvairiausiais puošiančiais kambarius niekučiais. Bėga laikas, tai šen, tai ten atsiranda papildomi interjero papuošalai: numesti ant kėdės džinsai, puodeliai su nebaigta gerti arbata ant kompiuterio staliuko, knygų krūvelės šalia lovos, lūpdažiai ant žurnalinio staliuko… Namai vėl užsipildo daiktais. Tuščia negyvenama patalpa pavirsta būstu – vieta, kurioje gyvenama.

 

Šiandien, kai dėliojau batus ant lentynų ką tik suremontuotame koridoriuje, pagalvojau, kodėl lygiai taip pat greitai neužsipildo tuštuma širdyje po netekčių? Kodėl būna taip, kad vietoje išėjusio savo ar ne savo valia žmogaus toji tuštuma gali neužsipildyti metų metus? Kodėl taip sunku paversti tuštumą širdyje šilta, gyvybe trykštančia erdve?

 

Todėl, kad tuštuma namuose – tai vieta, kurioje galima kažką patalpinti. O tuštumą širdyje jau užpildė… tuštuma. Ir ten daugiau niekam nebeliko vietos.

 

Kažkieno tuštuma lipni ir tiršta, kažkieno – tamsi, niūri. Kažkieno – juodos spalvos, kažkieno – balta kaip plytelėmis nuklijuotos sienos ligoninės operacinėje.

 

Kažką tuštuma verčia bėgti pas žmones, o kažką – nuo visų slėptis. Vienas apsiprato su tuštuma ir jau neįsivaizduoja kaip be jos gyventi. Kitam ji skausminga ir nuolat reikalauja dėmesio, verčia apie save galvoti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tuštuma širdyje yra tai, kas atėjo po praradimo, kas leido išgyventi praradimo momentą, nenumirti iš skausmo ir neišprotėti.

 

Tuštuma – kaip tvarstis ant šviežios žaizdos. Kuo gilesnė žaizda, tuo storesnis sluoksnis tvarsčių. Kitados mes aprišome žaizdą ir pamiršome šį tvarstį nuimti.

 

Kad įsileistume į save gyvenimą, reikia palaipsniui, sluoksnis po sluoksnio, tą tvarstį nuvynioti. Atsargiai, kad nenuplėštume kartu su oda…

 

Šaltinis: https://seimairnamai.eu


2500

Taip pat skaitykite