Supermasyvi, galaktikos centre esanti juodoji skylė turi seserį dvynę?

Astronomai pateikė drąsią prielaidą, kad Paukščių Tako galaktikos centre esanti didžiulė juodoji skylė nėra vieniša. Naujų tyrimų duomenys sukėlė įtarimą, kad ji ko gero turi palydovę. Ekspertai padarė išvadą, kad tai visiškai įmanoma, tik ši palydovė turėtų būti žymiai mažesnė.

 

Daugumos mums žinomų galaktikų centruose yra milžiniškos juodosios skylės, kurių masė prilygsta milijonams ar milijardams saulių. Kai kurios iš jų porinės, besisukančios apie bendrą centrą.

 

Astronomai mano, kad toks duetas susiformuoja, kai dvi galaktikos susiduria ir susilieja į vieną. Tai labai dažnas reiškinys, todėl galima tikėtis, kad tokios poros yra įprastos. Kartais randamos net trigubos juodosios skylės.

 

Žinoma, mokslui nėra visiškai suprantamas supermasyvių juodųjų skylių susiformavimo mechanizmas, todėl negalima atmesti galimybės, kad kartais toks monstras gimsta ir dvynių pavidalu.

 

Gal Paukščių Tako centre slepiasi panašus tandemas?

 

Kaip apskaičiuota, Paukščių Tako centrinio objekto masė yra prilygsta keturiems milijonams saulių. Dabar galima tai pamiršti, kadangi tai dvi juodosios skylės, kiekviena sverianti pora milijonų saulių. Tačiau negalima atmesti „dramblio ir mopso“ situacijos, kai beveik visa masė tenka vienam iš poros narių, o aplink jį skrieja šimtą tūkstančių kartų ar dar mažiau sverianti kompanionė. Be to, vidutinis atstumas tarp kompanionų neturėtų viršyti 170 astronominių vienetų (vienas AS yra lygus atstumui nuo Žemės iki Saulės arba aštuonios šviesos minutės).

 

Paprastai tariant, juodoji skylė, sverianti šimtą tūkstančių saulių, nebegali būti vadinama supermasyvia. Tokie objektai yra vidutinės masės juodosios skylės.

 

Paleidus LISA gravitacinį teleskopą, bus galima pagaliau patikrinti, ar Paukščių Tako centrinė juodojoje skylė turi masyvų palydovą.

 

Šaltinis: nashaplaneta.su

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite