Šuo ar vilkas? Amžinajame įšale aptiktas 18000 m. amžiaus gyvūnas (Foto)

Šunelis, kurio amžius mirties metu buvo vos du mėnesiai, pavadintas „Dogor“, kas vietos jakutų kalboje reiškia „Draugą“.

 

Jis buvo surastas Indigirka upės apylinkėse, Sibire, į šiaurės rytus nuo Jakutsko ir pastaruoju metu buvo tiriamas Švedijos paleogenetikos cente (CPG).

 

Natūralaus šaldytuvo vaidmenį atlikęs amžinasis įšalas padėjo išsaugoti šį priešistorinį šunį išskirtinai geroje būklėje – su kailiu, ūsais ir dantimis, tačiau mokslininkai nėra tikri kuriai tiksliai rūšiai šis padaras priklausė, informuoja iflscience.com.

 

 

Nors tyrimų metu nustatyta, kad šis šuo buvo vyriškos lyties ir jo amžius siekė apie 18000 metų, vis dėlto, preliminarios genomo sekos negalėjo nurodyti ar tai vilkas, šuo ar bendras jų abiejų protėvis.

 

„Centras turi didžiausią Europoje šunų DNR banką iš viso pasaulio, visgi, šiuo atveju iš pirmo karto nepavyko identifikuoti kam jis priklauso,“ – sakė Love Dalen, CPG evoliucinės genetikos profesorius.

 

„Intriguoja klausimas ar tai bus šuo? Nekantraujame sulaukti tolesnių testų rezultatų,“ – sakė Sergey Fedorov iš Šiaurės taikomosios ekologijos instituto Šiaurės rytiniame federaliniame universitete, Jakutske.

 

 

Šiaurinėje Rusijos dalyje žmonės ėmė kurtis prieš maždaug 32500 metų. Be to, ankstesni tyrimai rodė, kad žmonės iš vilkų šunis prisijaukino prieš maždaug 10000–40000 metų.

 

Tai reiškia, kad Dogor, teoriškai, gali patekti į tarpinį periodą tarp lojalaus namų šuns iki godaus laukinio vilko ar bet ko, kas egzistavo tarpe jų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Amžinasis įšalas sukuria tobulas sąlygas organinių medžiagų išsilaikymui

 

Žemiau nulio vyraujančios temperatūros yra pakankamai žemos, kad užkirstų kelia daugelio bakterijų ir grybelių dauginimuisi, kurie kitu atveju suardytų nugaišusio gyvūno kūną, tačiau nėra pakankamai šalta, kad būtų pažeisti audiniai.

 

Kartais, jei sąlygos yra tinkamos, mokslininkai netgi geba išgauti gyvybingų DNR fragmentus, kurie gali būti panaudojami analizuojant tiriamo organizmo genomo seką.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Per kelis pastaruosius dešimtmečius iš amžinojo įšalo Sibire mokslininkai ištraukė dešimtis gauruotųjų mamutų kūnų.

 

Vienas garsiausių ir labiausiai ištirtų pavyzdžių yra 28000 metų amžiaus mamutas pavadintas „Yuka“, kuris 2010 metų vasarą buvo surastas prie Sibiro Kondratievo upės žiočių.

 

Nors prieš akis dar laukia labai ilgas kelias, mokslininkai svarstė idėją panaudoti amžinojo įšalo apsaugotų mamutų DNR ir taip prikelti šią rūšį iš išnykimo.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt/news/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Nekritė

O tai štai kur pamačiau savo šunį gaila kad mirė valgydavo visus blogus kaimynus vardas buvo miornas

Taip pat skaitykite