Nustatyta, kad planetai šiltėjant paukščiai… mažėja

Naujausia paukščių dydžio duomenų analizė rodo, kad besitęsiant klimato kaitai ir toliau kylant globalioms temperatūroms, migruojantys paukščiai giesmininkai tampa vis mažesni.

 

Nuo 1978 metų Čikagos „Field Museum“ muziejaus tyrėjai rinko paukščius, kurie žuvo susidūrę su aukščiausiais „Second City“ dangoraižiais. Tai ne pati maloniausia užduotis, tačiau matavimai pateikė naujų įžvalgų apie pokyčius, kuriuos paskatino globalus šiltėjimas.

 

Per kelis paskutinius dešimtmečius, David E. Willard, „Field Museum“ ornitologas pasvėrė ir išmatavo daugiau nei 70000 paukščių, priklausančių 52 rūšims.

 

Williard darbas padėjo mokslininkas iš Mičigano universiteto atrasti ryšį tarp kylančių temperatūrų ir besitraukiančių paukščių.

 

Duomenys, kurie buvo detaliai pristatyti žurnale „Ecology Letters“, atskleidė per kelis paskutinius dešimtmečius fiksuotą statistiškai reikšmingą kūno dydžio sumažėjimą tarp 49 iš 52 rūšių, kas sutampa su stabiliai kylančiomis temperatūromis.

 

Taip pat atskleista, kad 40 iš 52 rūšių sparnų dydžiai išaugo per ilgąjį tyrimų periodą.

 

„Sparnų ilgis yra ypatingai ekologiškai svarbus paukščių fiziologijos bruožas,“ – sakė Brian Weeks, tyrimui vadovavęs autorius ir aplinkos mokslų profesorius iš Mičigano universiteto. „Mūsų rezultatai rodo, kad kylančios temperatūros lėmė jų dydžio mažėjimą ir kad šie mažėjimai yra susieti su sparnų ilgio augimu, kas iš esmės pateiktų naujos sudėtingos informacijos apie mūsų numanomą biotinį atsaką į klimato kaitą.“

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Mokslininkai nėra tikri, kodėl paukščiai migruojantis pirmyn ir atgal per Čikagos padanges traukiasi.

 

Egzistuoja du įmanomi artimi mechanizmai, siejantys klimato kaitą su kūno dydžio mažėjimu.

 

Pirmasis yra vystymosi plastiškumas, kuriame individai, kurie bręsta šiltesnėse temperatūrose, yra linkę išaugti į mažesnius, suaugusius individus.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Antrasis yra natūrali atranka, kuomet šiltesnėje temperatūroje mažesniems paukščiams situacija klostosi geriau – išgyvenimo, reprodukcijos atžvilgiu, kas veda link vidutinio individų dydžio pasikeitimo jų populiacijose.

 

Mažėjimas gali turėti ir savų privalumų, tačiau tame gali būti ir spragų, pavyzdžiui, tai gali apsunkinti migraciją ir gali tapti priežastimi, skatinančia sparnų ilgio augimą.
Mokslininkai taip pat dirba matuodami ir paukščių kaulus, kad nustatytų ar klimato kaita lemia griaučių pokyčius.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite