Kalėdos visame pasaulyje: kaip švenčia skirtingos šalys?

Kalėdos – tai šventė, kupina šeimos tradicijų: tai gali būti ir vaišių palikimas Kalėdų Seneliui ar paprasčiausias eglutės puošimas.

 

Įdomu, kaip šeimos, gyvenančios skirtingose pasaulio valstybėse, švenčia Kalėdas? Kokios jų tradicijos?

 

Daugiau kaip du milijardai žmonių iš viso pasaulio kasmet švenčia Kalėdas. Huffingpost.co.uk pateikia skirtinguose pasaulio kampeliuose gyvenančių šeimų šventines tradicijas, kartais net ir pačias neįprasčiausias.

 

Vokietija

 

Tradicija: Kalėdų senelio baisusis padėjėjas

 

Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijos regionuose yra įprasta, kad Kalėdų Senelį lydi baisus, piktas personažas, įspėjantis vaikus nebūti blogiems. Prancūzijoje taip pat egzistuoja panašus personažas – „La Pere Fouettard“.

 

Italija

 

Tradicija: Dovanos ant šluotkočio

 

Geroji ragana La Befana sausio 6-tąją vaikams atneša dovanų skrisdama ant šluotos. Bet jei visus metus buvote blogi – tikėkitės maišo anglių.

 

Olandija

 

Tradicija: Sinterklass ir Juodasis Pyteris

 

Olandijoje Kalėdų Senelis vadinamas Sinterklaas. Jis gyvena ne Šiaurės Ašigalyje, o saulėtoje Ispanijoje ir pas vaikus atkeliauja garlaiviu kartu su savo padėjėju Juoduoju Pyteriu.

 

Ispanija

 

Tradicija: neįprasta „Caganer“ statulėlė

 

Katalonijos regione viena tradicinių kalėdinių dekoracijų – „Caganer“ statulėlė: pavaizduotas atsitūpęs ir… besiruošiantis tuštintis žmogeliukas. Tradiciškai tai būna piemuo, tačiau mugėse galite rasti net futbolininkų ir politikų. „Caganer“ simbolizuoja vaisingumą ir didelius turtus.

 

Australija

 

Tradicija: Vietoj Rudolfo – raudonosės kengūros

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kalėdos švenčiamos ir ten, kur amžina vasara. Australijoje Kalėdų Senelis savo šešis elnius iškeičia į… kengūras. Taip pat tradiciškai Kalėdų dieną australai surengia barbekiu iškylą pajūryje.

 

Ukraina

 

Tradicija: Voratinkliai ant medžių

 

Tikriausiai tai skamba labiau kaip Helovino tradicija nei kad Kalėdų, tačiau ukrainiečiai savo eglutes puošia voratinkliais. Pasak legendos, jei per Kalėdas stebuklingas voras aplankys neturtingą šeimą, jų namai pavirs į auksą ir sidabrą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Čekija

 

Tradicija: Auksinė kiaulė

 

Čekai laikosi tradicijos nieko nevalgyti iki Kūčių. Kalėdų išvakarėse jie pasiruošia ypatingą vakarienę, kad galėtų pamatyti paslaptingąją auksinę kiaulę. Kita tradicija – mergina gruodžio 4 d. pamerkia vyšnios šakelę – jei ši pražys prieš Kalėdų išvakares, vadinasi, ateinančiais metais ji ištekės.

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite