Kaip suprasti, kad vystotės, o ne apgaudinėjate save

Norite sužinoti, ar tikrai vyksta jūsų asmenybės raida? Tai išsiaiškinsite, perskaitę šiuos 17 kriterijų, kuriais brandi asmenybė skiriasi nuo nebrandžios ir apgaudinėjančios save.

 

1. Brandi asmenybė suvokia savo žinių ribotumą. „Žinau, kad nieko nežinau“ – tai apie ją. Nebrandi asmenybė neadekvačiai vertina save ir laiko save išmintinga, viską žinančia ir mokančia.

 

2. Nebrandi asmenybė nepasirengusi kentėti diskomforto, kurį sukelia sudėtingų profesinių ir gyvenimiškų užduočių sprendimo procesas ir naujų dalykų mokymasis. Brandi asmenybė sudėtingus uždavinius ir problemas vertina kaip iššūkius, kaip įdomų vystymosi procesą.

 

3. Nebrandi asmenybė klaidas ir nesėkmes laiko nelaimėmis, nes nesugeba iš jų pasisemti patirties. Brandi asmenybė klaidas suvokia kaip gyvenimo pamokas ir daro atitinkamas išvadas.

 

4. Nebrandi asmenybė skausmingai reaguoja į savo nesėkmes ir silpnąsias savybes, dėl to dažnai pralaimi. Brandi asmenybė stengiasi vystyti savo stipriąsias savybes, sugebėjimus ir talentus, kad dėl jų ką nors laimėtų.

 

5. Pasiekusi nors kiek pastebimą sėkmę, nebrandi asmenybė sustoja, užmiega ant laurų ir greitai iškrenta iš konkurencinės kovos. Brandi asmenybė visą laiką veržiasi į viršų, manydama, kad tobulėjimui ribų nėra, kad kiekvienas pasiekimas – tik laiptelis, po kurio laukia kiti.

 

6. Nebrandžią asmenybę pirmiausia domina galimybė gauti rezultatą. Brandi asmenybė orientuojasi į patį tikslo siekimo procesą ir stengiasi iš jo gauti maksimalų malonumą ir efektą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

7. Nebrandi asmenybė savo nesėkmių, klaidų ar sunkumų šaltiniu visada laiko kitus žmones ar išorines aplinkybes. Brandi asmenybė žino, kad pats žmogus būna visų savo problemų šaltinis.

 

8. Nebrandi asmenybė būna priklausoma nuo svetimų nuomonių ir vertinimų, jai svarbus socialinis palankumas ir pripažinimas, jausmas, kad ji elgiasi teisingai. Brandžiai asmenybei nerūpi, ką pamanys kiti, nes jai turi reikšmės tik savi interesai ir tikslas, kurio ji siekia.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

9. Nebrandi asmenybė orientuojasi į trumpalaikių tikslų siekimą ir greitus rezultatus. Brandžiai asmenybei tikslas yra gyvenimo matas, todėl ji veikia atsižvelgdama į ilgalaikę strateginę perspektyvą.

 

10. Nebrandi asmenybė bijo ir nemėgsta priimti rimtų, atsakingų ir rizikingų sprendimų, stengiasi perkelti šią užduotį kitiems. Brandi asmenybė visus savo gyvenimo sprendimus priima pati, pasinaudodama savo intuicija ir iš anksto kruopščiai ištirdama situaciją.

 

11. Nebrandi asmenybė nemoka priimti grįžtamojo ryšio, įsižeidžia, kai jai nurodo konkrečius jos biografijos faktus. Brandi asmenybė galėtų net pinigus mokėti už tai, kad jai nurodytų tuos dalykus ir aplinkybes, kurių ji dėl kokių nors priežasčių nepastebi.

 

12. Nebrandi asmenybė užsiima jai įdomiu dalyku tik pagal nuotaiką arba tol, kol jis teikia jai malonumą. Iškilus sunkumų, užsiėmimas nutraukiamas. Brandi asmenybė žiūri į savo užsiėmimą profesionaliai, metodiškai, reguliariai, panaudodama sunkias užduotis savo meistriškumo didinimui.

 

13. Nebrandi asmenybė gyvenime remiasi mitais, paviršutiniškais patarimais ir spaudos žiniomis, o brandi asmenybė – savo ir svetima patirtimi, konkrečiais faktais, praktine profesionalų ir kolegų patirtimi.

 

14. Nebrandi asmenybė tiki, kad egzistuoja tam tikros universalios formulės ir geležinės taisyklės, amžini principai, kurie veikia kiekvienoje situacijoje. Brandi asmenybė supranta, kad yra tik tikimybės tendencijos, kad daug kas priklauso nuo konteksto ir kad nedidelis veiksmas gali aukštyn kojomis apversti bet kokių dėsnių veikimą.

 

15. Nebrandi asmenybė, sužinojusi kokią nors naują intriguojančią idėją ar gudrybę, tuoj pat skuba investuoti savo jėgas, laiką ir materialius resursus jos realizacijai. Brandi asmenybė veikia išmintingai. Ji iš pradžių patikrina idėją praktiškai ir įvertina jos rezultatyvumą.

 

16. Nebrandi asmenybė veikia bandymų ir klaidų metodu, bukai perrinkinėdama jai žinomus ir ne visada veiksmingus variantus, gerai nesuprasdama, kaip jie galėtų pagerinti situaciją. Brandi asmenybė visada stengiasi konkrečiai išanalizuoti kiekvieną atskirą situaciją ir toki būdu nuosekliai atmeta daugybę galimų neveiksmingų sprendimų, pasirinkdama tai, kas tikrai duoda rezultatą.

 

17. Nebrandi asmenybė mąsto tiesmukai ir statiškai, remdamasi įsitikinimu, kad viena priežastis gimdo vieną pasekmę. Brandi asmenybė mąsto sistemingai, traktuodama realybę kaip dinamišką sudėtingų sistemų sąveiką su grįžtamuoju ryšiu, o daiktus ir reiškinius – kaip pereinamuosius procesus, kur vieną pasekmę gali sukelti kelios priežastys, o viena priežastis gali sukurti kelias pasekmes.

 

Žinoma, tai ne visi kriterijai, bet juos galima panaudoti kaip atraminius taškus savo asmenybei, gyvenimo strategijai ir savirealizacijai įvertinti.

 

Šaltinis: https://www.ve.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite