Rasta katės mumija su papildomomis uodegomis

Neseniai naujausios technologijos Prancūzijos mokslininkams leido ištirti vieną iš Egipto kačių mumijų, jos neatveriant. Iki šiol tai buvo neįmanoma, kadangi baimintasi, jog mechaninis poveikis gali padaryti mumijai per daug žalos. Katės kūnelis per tūkstančius metų buvo išsausėjęs bei tapo ypatingai trapus, praneša portalas PLANETANOVOSTI.COM.

 

Tyrimo rezultatai buvo paskelbti leidinyje „Le Figaro“. Kaip paaiškėjo, artefaktas yra apie 2,5 tūkstantmečių metų amžiaus. Dabar jis saugomas Dailės muziejuje (Renas, Bretanė). Pats analizės procesas pareikalavo daug laiko.

 

Pasitelkiant kompiuterines technologijas, pirmiausia sudarytas skaitmeninis 3D mumijos atvaizdas, vėliau pritaikyta papildytos realybės technologija. Tokiu būdu mumija tapo “skaidri” ie archeologai pamatė jos elementus, kurių nebuvo galima aptikti atliekant rentgenografinius tyrimus.

 

Įdomiausia tai, kad atliekant tyrimus, buvo pastebėtos trys papildomos uodegos, kurios greičiausiai priklausė kitoms katėms. Kodėl prie šios mumijos buvo pridėtos papildomos kūno dalys, neaišku.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite