Paukščių take rado supermasyvią juodąją skylę, lyg iš fantastikos srities

Paukščių take astronomai aptiko supermasyvią juodąją skylę, 70 kartų didesnę už Saulę, kuri remiantis dabartiniu moksliniu suvokimu, negalėtų egzistuoti.

 

Ji tokia milžiniška, kad kelia abejones egzistuojantiems modeliams, aiškinantiems kaip žvaigždės vystėsi.

 

Pavadinta LB-1 ši juodoji skylė nuo Žemė yra nutolusi per 15000 šviesmečių.

 

Didžiulė LB-1 masė patenka į sritį, žinomą kaip „porinio nestabilumo plyšys“, kur supernova negalėjo jos suformuoti, tad ekspertų manymu tai gali būti visiškai nauja juodųjų skylių rūšis, suformuota kitokio fizinio mechanizmo.

 

Skaičiuojama, kad Paukščių take yra 100 milijonų žvaigždinių juodųjų skylių, tačiau LB-1 yra dvigubai didesnė už bet ką, kas mokslininkų manymu buvo įmanoma, sakė Liu Jifeng, tyrimui vadovavęs profesorius iš Kinijos Nacionalinės astronominės observatorijos.

 

„Tokios masės juodosios skylės iš vis neturėtų egzistuoti mūsų galaktikoje, bent jau remiantis dabartiniais žvaigždinės evoliucijos modeliais,“ – sakė jis.
Iš esmės mokslininkai tiki, kad egzistuoja dviejų tipų juodosios skylės.

 

Dažnesnės žvaigždinės juodosios skylės, iki 20 kartų didesnės už Saulę, susiformuoja kuomet labai didelės žvaigždės centras sugniuždo ją pačią.

 

Supermasyvios juodosios skylės yra mažiausiai milijoną kartų didesnės už Saulę ir jų kilmė išlieka neaiški.

 

Visgi, mokslininkai tiki, kad įprastinės Paukščių tako žvaigždės išsklaidė didelę savo dujų dalį žvaigždinių vėjų pagalba, taip apsisaugodamos nuo tokio dydžio juodųjų skylių, kaip LB-1.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

LB-1 buvo atrasta tarptautinės mokslininkų komandos, pasinaudojus išmaniuoju Kinijos LAMOST teleskopu.

 

Papildomos nuotraukos iš dviejų didžiausių pasaulyje optinių teleskopų: Ispanijos „Gran Telescopio Canarias“ ir „Keck I“ teleskopo Jungtinėse Amerikos valstijose, patvirtino, kad LB-1 dydis iš tiesų yra „iš fantastikos srities“.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite