NASA su visuomene pasidalino zondo, skriejančio tiesiai į Saulę, duomenimis

Drąsi NASA misija pasiekti Saulę šiuo metu jau yra savo 15-ajame mėnesyje, „Parker Solar Probe“ kosminiam zondui stabiliai artėjant mūsų žvaigždės link.

 

Pirmųjų praskridimų metu zondo surinkti duomenys šiuo metu jau yra prieinami internetu, kuomet NASA juos paviešino „susidomėjusiai visuomenei, jų manipuliacijoms, analizėms ir kitiems tikslams, kokius tik jie pasirinktų“.

 

Nuo patekimo į kosmosą 2018 metų rugpjūčio 12 d. „Parker Solar Probe“ jau užbaigė tris Saulės orbitas.

 

Pirmųjų dviejų apskriejimų metu surinkti duomenys šiuo metu jau yra viešai prieinami, skelbia NASA.

 

Lobynas, kuris buvo paviešintas internete yra sudarytas iš neapdorotų duomenų failų ir grafinės informacijos.

 

Tai nuostabu dėl to, kad „Parker Solar Probe“ skrenda ten, kur iki šiol nebuvo joks kitas kosminis erdvėlaivis ir jis renka precedento neturinčią informaciją.

 

Zondas jau nustatė arčiausiai Saulės priskriejusio, žmogaus sukurto objekto rekordą, o taip pat tai greičiausias kada nors į kosmosą paleistas kosminis erdvėlaivis.

 

Žvelgiant iš mokslinės svarbos perspektyvos, zondas atlieka matavimus Saulės vainiko viduje ir aplink jį. Šie duomenys gali suteikti daug informacijos apie Saulę ir kaip ji veikia, bei patobulins žmonių gebėjimus prognozuoti smarkius kosmoso orų reiškinius, tokius kaip pragaištingas saulės audras.

 

„Parker Solar Probe“ zonde esantys įvairūs specializuoti instrumentai matuoja saulės vėjų charakteristikas. Paviešinti duomenys gali būti prieinami keliuose skirtinguose interneto puslapiuose: NASA Space Physics Data Facility, the Solar Data Analysis Center, the APL Parker Solar Probe Gateway.

 

Taigi, įveikus tris Saulės orbitas dar lieka 21. Ketvirtasis perihelis turėtų įvykti 2020 metų sausio 29 d. ir tuomet zondas prie Saulės priartės per 19,4 mln. kilometrų ir išvystys 109 kilometrų per sekundę greitį.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Galiausiai, „Parker Solar Probe“ atsidurs už 6,4 milijonų kilometrų nuo Saulės, kuomet jam teks išgyventi didžiulį karščio ir radiacijos kiekį.

 

Tai nutiks 2025 metais ir visą tą laiką jis rinks duomenis iki pat savo neišvengiamo sudegimo.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt/news/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite