„Mėsa iš oro“ siūloma išsaugoti planetą

Apie klimato pokyčius galvojantys mokslininkai jau pasiūlė būdų, kaip gaminti mėsainius be mėsos, pieną be pieno produktų ir kavą be kavos pupelių.

 

Kalifornijos startuolis žengė žingsnį dar toliau ir sukūrė vištieną be … visiškai be nieko. (…)

 

Kompanija iš Berklio teigia, kad jos vištiena gaminama iš oro “, – rašo britų laikraštis The Times. „Kompanija Air Protein sukūrė procesą, kurio metu mikrobai apdoroja anglies dioksidą ir gaunamas baltymas, panašus į tą, kuris randamas gyvūninės kilmės produktuose. Šis procesas pagrįstas NASA septintojo dešimtmečio pabaigos tyrimais: kosmoso agentūra tada atrado, kad vienaląsčiai organizmai, vadinami hidrogenotrofais, veikia kaip augalai, sugaudydami astronautų iškvepiamą anglies dioksidą ir paversdami jį maistu, tam panaudodami vandenilį esantį vandenyje“, rašoma laikraštyje.

 

„Air Protein augina šiuos mikrobus fermentacijos rezervuaruose ir iš jų gauna medžiagą, kurioje baltymai sudaro 80 proc.“, – sakoma straipsnyje. „Tai primena miltus ir gali būti maišoma su kitais ingredientais, kad būtų sukurta į mėsą panaši medžiaga.

 

Pasak bendrovės, jos „mėsa iš oro“ gali sukelti revoliuciją maisto gamyboje ir sumažinti klimato kaitos poveikį“. Straipsnyje nurodoma, kad kai kurie mėsos pakaitalai „yra pagaminti iš sojos ar kitų augalinių baltymų, kuriems išauginti reikia daug žemės. Mėsa iš oro gali būti gaminama rezervuaruose tamsoje. (…)“

 

Kaip teigia „Air Protein“ generalinė direktorė Lisa Dyson, „mėsos iš oro“ gamybos procesas panašus į „alaus ar jogurto gaminimą, bet gerokai greitesnis“. Baltymų gamyba užtrunka tik keletą valandų, ir juose yra visos devynios nepakeičiamos amino rūgštys, tai yra dvigubai daugiau nei maiste iš sojų pupelių. Anot Dyson, baltyminius miltus taip pat galima paversti baltymais praturtinta pasta arba kruopomis (…) “.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šaltinis: https://infa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite