Medžiai moka mylėti, apsikabinti ir net rūpintis vienas kitu kaip šeimyninė pora

Vokiečių tyrinėtojas Peteris Volebenas ne tik myli medžius, bet ir pašventė savo gyvenimą šių nuostabių organizmų tyrinėjimui.

 

Mokslininkas, autorius ir medžių žinovas, jis nufilmavo dokumentinį filmą „Protingi medžiai“kartu su ekologe Siuzana Simar iš Britų Kolumbijos Universiteto.

 

Viename savo tyrimų Volebenas rašo:

 

„MEDŽIAI GALI JUSTI SKAUSMĄ IR IŠGYVENTI EMOCIJAS, PAVYZDŽIUI, BAIMĘ. JIEMS PATINKA STOVĖTI ŠALIA VIENAS KITO IR GLAMONĖTIS. MEDŽIAI DIEVINA BENDRAVIMĄ IR NEMĖGSTA SKUBOS“.

 

Ir tai dar ne viskas! Volebenas tvirtina:

 

„TARP MEDŽIŲ EGZISTUOJA DRAUGYSTĖ. JIE SUKURIA RYŠĮ, KAIP PAGYVENUSI PORA, KAI VIENAS JŲ RŪPINASI KITU. JIE TURI JAUSMUS.“

 

Maža to, kad medžiai turi protą – jie turi net tam tikrą širdies ritmo analogą.

 

Daktaras Andras Zilinskis iš Orhuso Universiteto (Danija) naudojo lazerinį skenavimą, kad išmatuotų tikslią 22 rūšių medžių ir krūmų šakų bei lapų padėtį. 2015 m jis publikavo savo stebėjimus ir netikėtas išvadas.

 

Pasirodo, kad kai kurie medžiai nuleidžia šakas keliskart per naktį, kas atitinka vandens ir cukraus judėjimo ciklą. Kitaip tariant, tai kažkas panašaus į pulsą!

 

Zilinskis rašo:

 

„MES IŠSIAIŠKINOME ANKSČIAU NEŽINOMĄ PERIODIŠKĄ JUDĖJIMĄ IKI 1 CM PER 2-6 VAL TRUKMĖS CIKLUS. TAS JUDESYS MATOMAI SUSIJĘS SU VANDENS SPAUDIMU AUGALUOSE, TAI YRA IŠ ESMĖS MEDIS PUMPUOJA VANDENĮ KAIP SIURBLYS. BE TO, APRŪPINIMAS VANDENIU YRA NE NUOSEKLUS SRAUTAS, KAIP BUVO MANOMA ANKSČIAU“.

 

Naktį kai kurie medžiai nuleidžia šakas per visus 10 cm, o patekėjus saulei vėl jas pakelia. Šis procesas taip sunkiai pastebimas, kad iki šiol buvo manoma, kad taip daro tik atskiros šeimos. Dabar žinoma, kad tai labai paplitęs elgesys.

 

Magnolija per naktį pereina 3 pilnus šakų pakėlimo ciklus, kas atitinka vandens judėjimo ciklą.

 

O jūs žinojote šiuos stebėtinus dalykus?

 

Šaltinis: https://sketis.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite