Kaip šiandien gyvena be smegenų gimęs berniukas?

Prieš septynerius metus, kai gimė šis britų berniukas, didžioji dauguma gydytojų buvo tikri, kad jis neišgyvens ar liks psichiškai nepilnaverčiu.

 

Buvo dėl ko nerimauti – kūdikis, kuriam tėvai suteikė Nojaus, po gimimo turėjo tik 2% smegenų, likusią dalį užėmė nuolat besikaupiantis skystis. Ši anomalija buvo pastebėta jau motinos gimdoje ultragarsinio skenavimo pagalba. Jai keletą kartų buvo pasiūlyta nutraukti nėštumą, tačiau tėvai nusprendė suteikti mažajam šansą.

 

Tiesa, vilčių buvo nedaug, jie netgi nusipirko mažą karstą kūdikiui. Tačiau tiesiogine prasme toliau prasidėjo tikri stebuklai. Gydytojams pavyko susitvarkyti su skysčiu, o smegenys staiga ėmė … augti! Jau per 3 metus smegenys padidėjo iki 80% reikiamo tūrio. Šiandien vaikui jau 7 metai, jis išmoko skaičiuoti iki 10. Jis laisvai kalba ir supranta kalbą, pamažu mokosi rašyti.

 

Jam nėra diagnozuojami jokie psichinės raidos nukrypimai. Deja, paaiškėjo, kad kūdikiui taip pat yra nugaros smegenų anomalija. Dėl šios priežasties jo kūnas yra visiškai paralyžiuotas žemiau juosmens. Tačiau britų gydytojai mano, kad kelios sudėtingos nuoseklios operacijos gali pastatyti jį ant kojų.

 

Ne taip seniai Nojus ir mama bei tėtis buvo pakviesti į televizijos laidą „Labas rytas, Didžioji Britanija!“ Žiūrovai visoje šalyje galėjo patys pamatyti, kad vaikas bendrauja normaliai ir atrodo gana adekvačiai, kaip ir jo bendraamžiai. Dabar berniukui atliekama kineziterapija ir pažintinių pratimų pagalba treniruoja smegenis.

 

Sužinoję neįprasto vaiko istoriją, visos šalies gyventojai parašė laiškus Džeksonų šeimai su palaikymo žodžiais, buvo atidaryta speciali sąskaita, skirta surinkti pinigus Nojaus gydymui ir jo reabilitacijai. Pavyko surinkti apie 60 tūkstančių dolerių, tai leido atlikti visą terapiją. Berniuko vyresnioji sesuo nuolat užsiima su juo. Ji nuolat tikrina jo vystymąsi, Nojus nejaučia dėmesio ir priežiūros trūkumo.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Taigi gydytojų pastangų, tėvų meilės ir kantrybės, daugybės žmonių iš viso pasaulio užuojautos dėka įvyko tikras stebuklas. Vaikas jaučiasi gerai, dažnai šypsosi ir svajoja kada nors ne tik žengti pirmuosius žingsnius, bet ir slidinėti.

 

Neseniai jis net pradėjo lankyti vietinę pradinę mokyklą. Kai mama pasakoja apie jį, kartais ji negali sulaikyti ašarų. Tada Nojus pradeda ją raminti ir nuoširdžiai sako:

 

– Mama, ar kažkas nutiko? Mums gerai sekasi, tiesa?

 

Šaltinis: http://www.neveroyatno.info/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite