Istorija apie chirurgę, kuri atliko daugiau nei 10 tūkstančių operacijų

Jei nuoširdžiai mylite savo profesiją, į pensiją tikrai nenorėsite greitai išeiti. Gyvas šio teiginio įrodymas yra Ala Levuškina, praktikuojanti proktologė chirurgė iš Riazanės, kuriai 2019 metų gegužę suėjo 92 metai.

 

Ala gimė 1927 metais gegužės 5 dieną Riazanėje, mokytojos ir miškininko šeimoje. Iš visų artimųjų tik jos teta buvo terapeutė, tačiau ji mergaitei nesužadino aistros gydymui. Jaunystėje Ala svajojo tapti geologe, tačiau viskas pasikeitė perskaičius vieną knygą:

 

„Perskaičiau Vincento Veresajevo knygą „Gydytojo pastabos“. Ji mane taip sužavėjo, kad nusprendžiau pati tapti gydytoja.“ Sunkūs karo metai ir pokaris neturėjo įtakos būsimos chirurgės troškimui. Baigusi mokyklą Ala išvyko mokytis į Maskvą, tačiau ten ji nusivylė: į universitetą buvo priimti tik didmiesčių moksleiviai.

 

Tuomet mergina įstojo į pedagoginį institutą, tačiau po metų vėl grįžo į Maskvą. Ala nuoširdžiai džiaugėsi savo studijomis ir mielai dalinasi prisiminimais: „Žinote, aš mylėjau studijavimą. Pirmaisiais pokario metais išgyventi buvo labai sunku.

 

Mes, studentai, vos išgyvenome. Po dvejų metų viskas buvo gerai. Mes, jaunos merginos, mėgdavome save palepinti. Važinėdavome tramvajumi nenusipirkę bilietėlių, o sutaupytus pinigus išleisdavome saldumynams. Mus sugavę kontrolieriai ir nuvedė į policiją, tačiau policininkai mūsų nenubaudė.“

 

Trečiame kurse Ala turėjo galimybę padėti garsiajam Rusijos chirurgui Borisui Petrovskiui, kuris vėliau taps sveikatos ministru. Baigusi studijas, Alla 3 metus dirbo Tuvoje, bet vėliau ji vis tiek grįžo į Riazanę.

 

Tuomet ji pradėjo dirbti greitosios medicinos pagalbos automobilyje ir vykdavo gydyti žmonių į tolimas gyvenvietes. Ala yra dėkinga už tą laiką ir už didelę patirtį: operacijos buvo sudėtingos, o kartais reikėdavo dirbti net laukuose ir tvartuose.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Galiausiai Ala tapo proktologe ir tais laikais ji buvo vienintele šios srities specialistė regione ir daugiau nei 67 metus dirbo šioje srityje. Alos ir jos kolegės pastangomis vienoje iš Riazanės klinikų buvo atidarytas pirmasis proktologijos skyrius.

 

Šiandien Ala yra tikra ligoninės legenda, nes jau yra atlikusi daugiau nei 10 tūkst. operacijų. Nors moteris jau yra garbaus amžiaus, ji vis dar dirba. Ala teigia, kad būtent darbas suteikia jai stiprybės. Už tokį atsidavimą darbui atlyginama: 2014 m. Ala buvo apdovanota „Už ištikimybę profesijai“.

 

Tačiau pagrindiniu savo apdovanojimu gydytoja laiko savo sveikus pacientus.

 

Šaltinis: https://www.zinoti.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite