Dėkingumas svarbiau nei nusistatymai

Dėkingumas svarbiau nei nuostatos. Neseniai atlikti tyrimai rodo, kad dėkingi žmonės yra laimingesni, ne taip dažnai nusivilia ir nėra tokie desperatiški. Jų savęs vertinimas taip pat yra geresnis ir jų santykiai kokybiškesni. Šie rezultatai rodo, jog dėkingumas yra daugiau nei geros manieros ar pozityvus mąstymas. Tai gyvenimo būdas ir nuostabus palikimas mūsų vaikams, rašo familycorner.com.

 

Be to, dėkingumo grožis yra tame, kad jis neprivalo būti natūralus. Jo galima išmokti. Dr. Michaelio McCullougho, Majamio universiteto profesorius, atliktas tyrimas tą įrodė. Jis savo tiriamųjų paprašė kas dieną užrašyti keturis ar penkis dalykus, dėl kurių jie yra dėkingi. Jau po dviejų savaičių jie jautėsi laimingesniais. Tai parodo, kad dėkingumo ne tik galima išmokti, bet tą padaryti yra lengva.

 

Septyni paprasti būdai, kuriais vaikus galime išmokinti dėkingumo

 

1. Kasdieninė porcija.
Kiekvieną dieną skirkite laiko tam, kad paragintumėte vaiką rodyti dėkingumą. Jie tą gali padaryti tiesiog pasakydami, dėl ko jie yra dėkingi.

 

2. Padėkos modeliai.
Modelių pateikimas yra labai geras būdas vaiką išmokyti dėkingumo. Būkite dosnūs dėkodami. Padėkokite jiems už apkabinimą. Padėkokite autobuso vairuotojui už saugų vairavimą. Padėkokite kasininkei už sąskaitos pateikimą. Parodykite vaikui, jog dėkojimas nėra gėdinga.

 

3. Įtvirtinkite ritualus.
Visi žinome, kokie svarbūs yra šeimos ritualai. Ritualų, kurie demonstruoja dėkingumą, įtvirtinimas yra puikus mokymo įrankis. Pradėkite vakarienę pasakydami, dėl ko esate dėkingas šią dieną. Prieš einant miegoti pasidalinkite su artimaisiais, dėl ko esate šiandien dėkingi. Bet kurie ritualai sustiprins dėkingumo supratimą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

4. Savanoriškumas.
Darbų atlikimas savo noru yra geras būdas vaikams parodyti dėkingumą. Yra daug būdų, kaip pasitarnauti bendruomenei. Benamių namai, slaugos namai ar mokymo programos yra galimi variantai. Taip pat gali būti kitų galimybių arčiau namų. Galbūt turite pagyvenusį giminaitį, kuriam reikia pagalbos. Pagalba kitiems suteikia malonumo.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

5. Paskirkite darbus.
Vaikai mokosi, atlikdami kasdienius darbus. Jie išmoksta, ką reiškia būti visumos dalimi. Jie supranta, kad įnašas yra svarbu ir sužino, jog dauguma dalykų reikalauja pastangų. Paprasti kasdieniai namų ruošos darbai gali padėti vaikams išmokti būti dėkingais, kai jie gauna naudos iš kitų asmenų pastangų.

 

6. Padėkos užrašai.
Parašyti padėkos raštelį už dovanas ir labai geras būdas išmokyti vaikus dėkingumo. Užrašyti tai, kas jiems dovanoje patiko, leis vaikams prisiminti, dėl ko jie yra dėkingi.

 

7. Raskite už ką padėkoti.
Visada ieškokite dalykų, dėl kurių esate dėkingi ir jį išreikškite. Kai Jūsų vaikai girdi Jus sakant „Busteris yra toks geras šuo“ arba „Nuostabi diena“, jie supranta, kad galima būti dėkingais net už menkiausius dalykus.

 

Šaltinis: https://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite