Beždžionės aplenkia žmogų kognityvinio lankstumo testuose

„Kaip liudija atliktas tyrimas, beždžionės aplenkė žmones teste, skirtame išmatuoti kognityvinį lankstumą“, – praneša Daily Mail.

 

„Eksperimento psichologijos srityje, vykdyto Džordžijos valstijos universiteto mokslininkų, eigoje, žmonės buvo lyginami su beždžionėmis kapucinais ir makakomis rezus.

 

Abiem grupėms buvo duota užduotis sąveikauti su jutikliniu kompiuterio ekranu, ant kurio buvo pavaizduoti keturi kvadratai su skirtingais piešiniais.

 

Kai tiriamieji spustelėdavo kvadratus teisinga seka, vietoje vieno iš kvadratų atsirasdavo trikampis, kurį paspaudus gaudavo apdovanojimą“, – rašo leidinys ir papildo, jog beždžionėms apdovanojimas buvo banano gabalėlis, o žmonės apie apdovanojimą buvo informuojami trumpu garso signalu.

 

Po to tyrėjai. ketindami patikrinti, kiek lankstūs dalyviai gali būti savo pažinimo procese, nuo pat pradžių patalpino trikampius sensoriniame ekrane kartu su kvadratais.

 

„Pasak„ LiveScience “ publikacijos , jie nustatė, kad beždžionės su kur kas didesne tikimybe suvokia tą faktą, kad gali gauti apdovanojimą tiesiog iškart palietusios trikampį. Skirtingai nuo jų, tiriamieji žmonės atkakliai siekė pirmiausia spustelėti kvadratus originalia seka ir tik po to spustelėti trikampį “, – rašoma straipsnyje.

 

„Visumoje 70% beždžionių apskaičiavo, kad jos gali tiesiog spustelėti trikampį ir praleisti kvadratų paspaudimus. Dauguma iš 61% tiriamųjų žmonių siekė praeiti jau pažįstamą kvadratų seką prieš spustelėdami trikampį, kad gautų atlygį. “, – pažymima leidinyje.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Manau, kad mus vis mažiau ir mažiau stebina tai, kad primatai kartais aplenkia žmones“, – sako Julia Watzeck, Džordžijos universiteto aspirantė. (…) „Yra rimtų priežasčių, kodėl mes darome tai, ką darome, bet manau, kad kartais tai mums gali sukelti masę nemalonumų“.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Daugelis primatų rūšių pademonstravo gebėjimą mąstyti pažangiau ir dinamiškiau“, – praneša „Daily Mail“.

 

Pavyzdžiui, Siera Leonėje tyrėjai aptiko, jog kadangi šimpanzės yra išstumiamos iš saugomų teritorijų, jos įvairiais būdais prisitaikė prie žmonių pasaulio, tame tarpe, atradusios būdus kaip saugiai pereiti kelią ir tinkamiausią laiką aplankyti žmonių buvimo vietas“.

 

šaltinis: https://infa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite