Žmogaus smegenyse yra mechanizmas “išjungiantis” mirties baimę

Izraelio mokslininkai atliko tyrimą, kuris atskleidė, kad žmogus mirtį iš esmės suvokia tik kaip kažką, kas gali nutikti kitiems, bet ne jam pačiam. Taip smegenys mus apsaugo depresijos bei egzistencinės krizės susidarymo, praneša portalas PLANETANOVOSTI.COM.

 

Laikui bėgant visi suprantame, kad kada nors ateis mirtis. Tokios mintys gali kilti gana dažnai bei tai išprovokuoti sunkios depresijos vystymąsi. Štai kodėl smegenys turi specialų apsauginį mechanizmą, kuris neleidžia mirties baimei užvaldyti mūsų gyvenimo.

 

Ekspertai atliko tyrimą, kurio metu dideliu greičiu savanoriams buvo rodomi įvairių veidų atvaizdai. Tuo pačiu metu smegenų veikla buvo fiksuojama naudojant specialią įrangą. Tas pats veidas buvo parodytas keletą kartų, o paskui pakeistas kitu. Šiuo atveju smegenyse suaktyvėjo nervinės jungtys, susijusios su netikėtumu.

 

Tačiau situacija tapo visiškai kitokia, kai žmogui buvo parodytas jo paties atvaizdas su skirtingais užrašais, susijusiais su mirtimi. Smegenys neparodė jokių netikėtumo požymių, ir susidarė įspūdis, kad jos visiškai išsijungė.

 

Ekspertai mano, kad smegenys nenori mirties idėjos susieti su žmogaus asmenybe. Mirtis suprantama kaip nelaimingas atsitikimas, kuris gali įvykti tik su kitais žmonėmis.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite