Už moksleivės sudeginimą Bangladešo teismas paskelbė 16 mirties bausmės nuosprendžių

Bangladešo teismas 16 asmenų pripažino kaltais dėl žiauraus religinės mokyklos moksleivės nužudymo, jiems visiems buvo skirta aukščiausia – mirties bausmė, praneša vietinis „Dhaka Tribune“ leidinys.

 

„Šis teismo nuosprendis įrodo, kad Bangladeše žudikai neliks nenubausti. Turime teisinę valstybę“, – po nuosprendžio paskelbimo teismo salėje pareiškė prokuroras.

 

Primename, jog balandžio pradžioje 19-metė Nusrat Jahan Rafi buvo apipilta žibalu ir padegta Feni mokykloje. Mergina patyrė 80% kūno nudegimų ir po 10 dienų mirė. Prieš dvi savaites iki to ji kreipėsi į policiją su pareiškimu apie seksualinį priekabiavimą iš medresės direktoriaus pusės.

 

Po to Rafi ėmė gauti grasinimus susidoroti. Mažame, 160 km atstumu nuo sostinės esančiame miestelyje įvykdyta žiauri žmogžudystė sukrėtė visą šalį. Per Bangladešą nusirito demonstracijų, reikalaujančių teisingumo, banga.

 

Tyrimas dėl Rafi mirties atskleidė visą įtakingų vyrų ir merginos bendraklasių merginų sąmokslą, kurio tikslas buvo ją nutildyti. Tarp tų, kuriuos teismas pripažino kaltais dėl nužudymo, buvo trys madresės mokytojai ir direktorius, bei du valdančiosios partijos „Avami League“ vietinio skyriaus vadovai.

 

Taip pat nustatyta, kad keli policijos pareigūnai bendradarbiavo su šiais žmonėmis ir jiems padėjo, skleisdami melagingą informaciją apie tai, esą Nusrat tariamai nusižudė, o nebuvo nužudyta. Šių policininkų kaltinamųjų tarpe nebuvo.

 

Teismo procesas prieš kaltinamuosius vyko greitai, nors tokie teismo procesai paprastai trunka metų metus. Iš 16 kaltinamųjų 12 prisipažino kaltais. Žuvusios merginos artimieji paprašė bausmę atlikti kuo greičiau. Bangladeše mirties bausmė vykdoma pakariant.

 

Šaltinis: https://infa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite