Po Černobylio katastrofos gimęs vienintelis vaikas papasakojo apie savo gyvenimą

Kol visas pasaulis su siaubu stebėjo dokumentinį HBO kurtą serialą apie Černobylio atominę elektrinę, netrukus susidomėjo, kaip pasikeitė gyvenimas radiacijos pažeistose apylinkėse. Žiniasklaidai pavyko rasti vienintelę mergaitę, kuri gimė po katastrofos ir augo aukštos radiacijos pažeistose zonose.

 

Naujienų portalas dailymail.co.uk rašo, kad Mariyka Sovenko, kuri netrukus švęs 20-ąjį gimtadienį, dabar yra šauni ir visiškai sveika studentė.

 

Mergina gimė 1999-aisiais, praėjus daugiau nei dešimtmečiui nuo katastrofos. Mama Lydia su tėvu Michailu taip ir gyveno pačiame Černobylyje ir nesutiko evakuotis. Kaip dabar paaiškėjo, tuometinė vyriausybė visomis išgalėmis slėpė faktą, kad itin radiacijos paveiktose vietose vis dar gyvena žmonės. Mariykos gimimas buvo slepiamas aukštus postus užimančių Ukrainos politikų įsakymu. Tačiau neseniai televizijos kanalui „Sky Atlantic“ buvo nutekinti dokumentai, kurie patvirtino, kad net ir po atominės elektrinės sprogimo, Černobylyje gyveno žmonių.

 

Michailas buvo vienas ugniagesių, nelaimės naktį iškviestas gesinti ketvirtojo reaktoriaus. 1986-aisiais jis su žmona Lydia atsisakė palikti savo namus, kadangi tuometinė Sovietų Sąjunga jiems nesutiko pasiūlyti jokio kito būsto. Pora nusprendė rizikuoti ir likti aukštos radiacijos zonoje.

 

Poros istorija – sunkiai suvokiama. Lydia bene iki pat nėštumo pabaigos nesuprato, kad laukiasi. Ji gimdė namuose, su sutuoktinio pagalba. Michailas priėmė dukrelę, pats nukirpo virkštelę.
Kai pasklido žinia, kad Lydia gimdė aukštos radiacijos zonoje, ji buvo prilyginta sunkiai nusikaltėlei. Tačiau, nepaisydama gausybės kritikos ir kaltinimų, šeima toliau augino mergaitę ir nepakeitė gyvenamosios vietos. Maža to, augdama mergaitė gėrė šeimos auginamų karvių pieną, valgė šeimos darže augintas daržoves.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Gandai, kad Černobylyje gyvena šeima su mažamečiu vaiku, pasklido tada, kai mergaitei sukako penkeri.

 

„Manau, kad žmonės galvoja, kad ji – tarsi mutantas, su dviem galvomis. Ji – nuostabus vaikas, yra absoliučiai sveika“, – 2006-aisiais viename interviu kalbėjo Lydia.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Galiausiai, šeima atsitvėrė tylos siena ir tarsi pasimiršo, kol per pasaulį neapskriejo amerikiečių ir britų kurtas serialas apie atominės elektrinės sprogimą. Su laikraščiu „Sunday Express“ sutiko kalbėti pati Mariyka.

 

Netrukus gimtadienį švęsianti mergina savo ateitį sieja su medicina, o studijoms užsidirba po paskaitų dirbdama bare.

 

„Aš laikausi puikiai, dirbu, studijuoju, pilnai realizuoju save“, – džiaugėsi mergina.

 

šaltinis: www.anglija.today

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
King Dormammu

radijacijos pavojai mitas,kazkoks branduolines fizikos mokslininkas valge plutoni maudesi reaktoriaus baseinuose ir gyveno virs 90 metu

Taip pat skaitykite