Paryžiaus zoologijos sodas turi nuostabų gyventoją: Lašas turi 720 lyčių ir neturi smegenų [video]

Gyvas lašas
Šaltinis: infa.lt

Paryžiaus zoologijos sode atsirado naujas gyventojas, vardu Lašas.

 

Tai yra nuostabus vienaląstis ryškiai geltonas organizmas, kuris nelaikomas nei gyvūnu, nei augalu, nei grybu. Tuo pat metu savo išvaizda, jis primena grybelį, tačiau elgiasi kaip gyvūnas, pavyzdžiui, gali šliaužti iki 4 centimetrų per valandą greičiu.

 

Lašas neturi lyties – ir tuo pačiu metu turi 720 lyčių. Šis padaras gali susiskaidyti į atskirus organizmus, o tada susijungti į vieną, taip pat demonstruoja gebėjimą regeneruotis.

 

“Šis organizmas neturi smegenų, tačiau sugeba išmokti ir perduoti įgytas žinias savo „proto broliams“ – kitiems „lašams“. „Jei sujungsite du „lašus“, tai tas, kuris kažko išmoko anksčiau, perduos savo žinias kitam“, – pasakoja Paryžiaus gamtos istorijos muziejaus, kurio dalis yra Zoologijos parkas, direktorius Bruno Davidas.

 

Pasak Prancūzijos nacionalinio mokslinių tyrimų centro biologo Audrey Dussutur, mokslininkams pavyko išmokyti Lašą nekreipti dėmesio į jam kenksmingas medžiagas, ir pakartotinių eksperimentų po metų metu jis sugebėjo pademonstruoti tuos pačius įgūdžius.

 

Oficialus Lašo pavadinimas yra Physarum polycephalum arba „daugiagalvės gleivės“. Ekspertai mano, kad šis organizmas egzistuoja daugiau nei milijardą metų, tačiau pirmą kartą apie tai jie prašneko tik 1973 m., kai Teksaso gyventojas savo kieme pamatė kažkokį keistą, sparčiai didėjantį geltoną lašą.

 

Tuo metu gyvas organizmas, turintis „anapusinio pasaulio“ išvaizdą, tapo žiniasklaidos sensacija.

Tas „lašas“ netrukus žuvo, o dabartinis, prieš įsikurdamas zoologijos sode, buvo auginamas Paryžiuje „Petri“ indelyje ir šeriamas avižinėmis košėmis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kai organizmas pasiekė tam tikrą dydį, jis buvo apgyvendintas ant medžio žievės, kurią jis dabar valgo, ir perkeltas į terariumą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Lašas gavo savo vardą iš 1958 m. siaubo filmo, kuriame pagrindinį vaidmenį suvaidino Steve’as McQueenas, ir kuriame svetima gyvybės forma užgrobia mažą Pensilvanijos miestelį. Priešingai nei šis išgalvotas personažas, Physarum polycephalum nėra pavojingas žmonėms.

 

Šaltinis: https://infa.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Kaunietis

Kas nors paaiškinkite ką reiškia “720 lyčių”.

Taip pat skaitykite