Pačios keisčiausios tradicijos pasaulyje

Skirtingose kultūrose sutinkami skirtingi papročiai ir tradicijos. Dažniausiai keliautojai pažintį su nepažįstamu kraštu pradeda nuo virtuvės, ragaudami iki šiol jiems nežinomus patiekalus. Kitas vietinės kultūros pažinimo etapas yra tradicinių renginių bei švenčių lankymas, literatūros skaitymas, pasivaikščiojimas vietiniuose turguose ir pa.

 

Kartais naujai rasti papročiai ir tradicijos būna labai keisti, netelpantys į jokio suvokimo rėmus.

 

Indiškos keistenybės

 

Solapura kaimo gyventojai kūdikius numeta nuo šventyklos bokšto bei tiki, jog tai pritrauks sėkmę bei sveikatą į vaiko gyvenimą. Žmonės susirenka šalia bokšto ir ištiesę tarp savo rankų audinio gabalą laukia, kol ant jo iš bokšto bus numestas kūdikis. Nors per šį ritualą nė vienas vaikas dar nebuvo sužeistas, daugumai svetimšalių jis neatrodo nei saugus, nei gražus.

 

Keistas ispanų paprotys

 

Kiekvienais metais rugpjūčio mėnesį Bunyolo mieste vyksta pomidorų mūšis. Suaugusieji ir vaikai mėto vieni į kitus prinokusius pomidorus, juokiasi ir linksminasi. Ši tradicija atsirado 1945m., kai jaunimas pradėjo kovą centrinėje mieto aikštėje, tačiau vietoj ginklų jie naudojo prinokusius pomidorus.

 

Šiais laikais į pomidorines kautynes pomidorai vežami sunkvežimiais, o mūšio pradžia laikomas fejerverkų paleidimas. Tuo metu aplinkiniai barai, parduotuvės bei kitos įstaigos uždengiamos specialiomis uždangomis. Jau po kelių minučių nieko aplinkui nebeįmanoma atpažinti, nes viskas padengta pomidorų koše.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Smagumynai iš Suomijos

 

Žmonės, gyvenantys tarp poliarinės dienos ir poliarinės nakties, taip pat mėgsta linksmintis. Taigi, suomiai susigalvojo sau batų mėtymo čempionatą. Ši tradicija atsirado XX a. pradžioje. Ši savotiška sporto šaka turi savo čempionus ir rekordus, taip pat ir savus gerbėjus. Tą patvirtina ir tai, jog įsteigta Tarptautinė batų mėtymo asociacija. Į batų mėtymo varžybas vyksta ne tik patys suomiai, bet ir mėtytojai iš Vokietijos, Estijos, Švedijos, Rusijos.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Gyvenimas su numirėliais

 

Šis Indonezijoje gyvuojantis paprotys atrodo ne šiaip keistas, bet ir šiurpus. Sulavesio saloje Toraji kaimo gyventojai savo mirusius artimuosius kartas nuo karto iškasa iš kapų, nuvalo jų karstus, drabužius, jei reikia net perrengia. Kai kurie mirusiųjų neužkasa, o laiko juos namuose ir bedrauja su jais taip, lyg jie būtų gyvi, tik negalintys judėti ir kalbėti. Kadangi patys mirusieji negali nieko daryti, gyvieji jais rūpinasi – keičia drabužius, prausia, net maitina. Mirusieji net turi savo naktipuodžius. Jų kūnai periodiškai balzamuojami, kad nepradėtų irti. Tikima, kad jei artimieji netinkamai juos prižiūrės, dvasios ims pykti bei siųsti nelaimes. Tokiu būdu šie žmonės savotiškai ištrynė ribą tarp gyvenimo ir mirties.

 

Vaikščiojimas per karštas žarijas

 

Tai kinų vestuvinis paprotys. Jaunikis turi parnešti savo nuotaką į namus, tačiau ne per tiltą, o per karštas žarijas. Jei vyras sugeba tai padaryti, tikima, jog žmona saugiai ir lengvai su juo gynens.

 

Ar žinote, ką Vokietijoje veikia nesusituokę žmonės per savo trisdešimtmetį? Moterys dantų šepetėliu šveičia namus, o vyrai eina viešose vietose šluoti laiptų. Nuo tokios pareigos juos gali apsaugoti tik priešingos lyties atstovo bučinys.

 

Lop Buri provincijoje gyvenantys tailandiečiai organizuoja atostogas beždžionėms. Ant stalų joms pridėliojama įvairių saldumynų, vaisių ir kitokio maisto, tinkamo beždžionėms. Joms kepami net specialūs pyragai. Vaišes atneša baltais marškiniais apsirengę padavėjai. Groja linksma muzika. Šią keistą ir beždžionėms labai patinkančią šventę stebėti galima kiekvienų metų lapkričio 25d.

 

Šaltinis: www.neveroyatno.info

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite