Mes bijome ir norime jausmų, o ne įvykių ar žmonių

Labai mažai kas žino / skaitė / girdėjo, kad vyras myli ne tiek moterį, kiek savo pojūčius, kuriuos patiria būdamas su ja. Žinojote? Tai gryniausia tiesa, ir šis fenomenas būdingas apskritai visoms gyvenimo sritims, o vyras ir moteris – tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių. Esame nusiteikę pozityviai ar negatyviai, norime ar priešinamės – viskas veikia būtent taip.

 

Apie tai, beje, kalba budizmas. Esą nėra objektyvios realybės, yra tik mūsų asmeninės jos interpretacijos ir reakcijos. Kažkuo jos panašios, kažkuo skiriasi. Kiekvienas žmogus – tai ištisa atskira visata su savomis vertybėmis, savais ypatumais ir kt.

 

Pateiksiu kelis pavyzdžius iš savo darbo su klientais, kad galėtumėte išsiaiškinti savo tikruosius motyvus, ar tai būtų noras, ar neigimas.

 

„Norėčiau išvažiuoti, tačiau bijau likti viena naujoje vietoje ir nenoriu, kad mama nusimintų.“ Iš tikrųjų ši moteris prisibijo baimės ir kaltės jausmų.

 

„Jis laikinas variantas, ateities su juo neplanuoju, tiesiog noriu kartais su juo pabūti.“ Iš tikrųjų ši moteris nori jausti pasitenkinimą, prieinamą jai šiuo konkrečiu momentu būtent su šiuo vyriškiu.

 

„Turiu ką papasakoti žmonėms, tačiau droviuosi. Aš – ne viešas žmogus.“ Iš tikrųjų jis bijo nejaukumo ir nuoskaudos, kurią pajus, kai bus sukritikuotas.

 

„Ji paklausė mano nuomonės apie savo darbą, ir jeigu atvirai, ten viskas ganėtinai blogai. Tačiau aš negalėjau jai to pasakyti, nenorėjau, kad ji nusimintų.“ Iš tikrųjų vyriškis baiminasi kaltės jausmo, kurį sukels moters nuoskauda ar nusivylimas.

 

„Aš negaliu jam pasakyti „ne.“ Ir vėl kaltės jausmas.

 

„Aš negaliu ilsėtis, kol neužbaigsiu darbo.“ Tas pats nelemtas kaltės jausmas.

 

„Nežiūrėsiu šio filmo apie žvėrelius.“ Žmogus vengia patirti gailesčio jausmą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Baisiai mėgstu žiūrėti krepšinį / žinių laidas.“ Baisiai mėgsta patirti jaudulį, baimę, pyktį ir pranašumo jausmą.

 

„Mėgstu žaisti su burbulais telefone.“ Mėgsta vaikiško neatsakingumo, laisvės ir buvimo sraute būsenas.

 

Manau, supratote. Nė vienas iš mūsų nebijo ir nenori žmogaus ar įvykio. Iš tikrųjų visada kalbama apie konkrečius jausmus. Apie norą ar nenorą juos jausti.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kodėl svarbu tai suprasti? Todėl, kad neįmanoma priimti konstruktyvių sprendimų, naudingai pasirinkti, kažką realiai pakeisti ir tobulinti, žvelgiant į paviršių.

 

Kad išsiaiškintume, surastume visus svertus ir mygtukus, visas landas ir nuošalius kampelius, kad atidarytume duris naujovėms ir atsisakytume kenksmingų apribojimų, reikia, vaizdžiai tariant, iš pradžių atidaryti kapotą. Pasižiūrėti, kas po juo, ir prisiimti atsakomybę už savo jausmus, mintis, žodžius ir veiksmus. Už suvokimą ir reakcijas.

 

Pamėginti paanalizuoti save būtent iš šios pozicijos.

 

Kai tik viską suprasite netgi kūnišku pojūčių lygmeniu, grandinės nukris ir įgysite laisvę. Kuri, beje, irgi baugina galimomis nuoskaudomis, bejėgiškumu, apgailestavimais, nusivylimais.

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Gervė

Žinoma teisingai lb parašyta ir aš ta žinojau senai.Kad mylime ta emociją su zmogumi o ne pati žmogų:)))

Taip pat skaitykite