Kokį poveikį pirmoji meilė daro visiems vėlesniems mūsų santykiams

Jūs niekada nepamiršite savo pirmosios meilės. Ji paliks jumyse pėdsakų visam gyvenimui. Kodėl taip yra?

 

Tapi apie ją rašo Nicholas Sparksas savo knygoje „Atminties dienoraštis“: „Jie be perstojo ginčijosi ir retai sutikdavo… Jie amžinai pykosi… Jie kankino vienas kitą kiekvieną dieną. Bet juos vienijo vienas dalykas – jie kraustėsi iš proto vienas dėl kito“.

 

Iš tikrųjų pirmoji meilė neužsimiršta. Net jeigu jūs išsiskyrėte ir manote, kad pamiršote visam laikui. Ne, kažkur širdies gilumoje vis dar gyvuoja jos prisiminimas. Ypač skaudu būna, jeigu jus pametė ar išdavė – tokie dalykai neištrinami iš atminties.

 

Pirmoji meilė nepradingsta be pėdsakų iš širdies ir proto, nes ji yra pirmoji neįtikėtinai gilios traukos prie kito žmogaus patirtis. Nieko panašaus anksčiau mes nepatyrėme, todėl viskas atrodo taip stebuklinga ir nepakartojama.

 

Amerikiečių psichologas Carlas E.Pickhardtas rašo, kad meilė, kuri lieka mumyse visam laikui, nebūtinai trunka amžinai“. Ir tai, žinoma, labai skaudu.

 

Kodėl mes negalime paleisti savo pirmosios meilės? Kodėl ji kartina širdį ir mes daugybę metų ieškome žmonių minioje pažįstamų bruožų ir niekaip negalime jos pamiršti?

 

Visa tai galima lengvai paaiškinti. Hormonai, kurių atsiranda kraujyje, kai mes įsimylime, taip pat yra atsakingi ir už prisirišimą prie kito žmogaus. Potraukis yra evoliucijos produktas, o tai reiškia, kad nuo mūsų mažai kas priklauso. Jei įsimylime, tai giliai ir ilgam prisirišame.

 

Tas neįprastų hormonų pliūpsnis nulemia tai, kad mes pastebime kitame žmoguje tik jo gerąsias savybes. Trūkumų nematome, kad nesunaikintume stebuklo.

 

Ne paslaptis, kad pirmoji meilė labai retai tęsiasi visą gyvenimą. Tačiau ji padeda mums tapti geriausia savo versija. Ir štai kodėl:

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

1 .Pirmoji meilė atskleidžia mums, kas yra tikrieji jausmai.

 

Ir tai yra nuostabu ir puiku. Nepaisant to, kad viskas baigėsi ir liko, kaip atrodo, tik sudaužyta širdis, mes pirmą kartą patyrėme stipriausių emocijų poveikį

 

Nieko nuostabaus, kad tokie prisiminimai nenori mūsų paleisti. Tik nepamirškite, kad jūsų prisiminimai lieka tie patys, o žmonės keičiasi. Jūsų mylimas berniukas su skvarbiomis akimis (ar klasės draugė su dieviška šypsena) tapo visai kitais žmonėmis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Priimkite tai, tada lengviau bus paleisti tai, ko jau nebėra ir niekada nebus. Toks gyvenimas!

 

2. Pirmoji meilė moko mus, kaip mylėti kitą partnerį dar stipriau.

 

Jeigu niekaip negalite išsivaduoti iš prisiminimų apie pirmąją meilę, padės humoras. Galvokite apie pirmąją meilę kaip apie bandymų triušį. Jūs gausite neįkainojimą patirtį ir žinosite, ko tikėtis iš kitų santykių. Nustebinti ar šokiruoti jus bus jau sunkiau.

 

3. Pirmoji meilė moko, ką reiškia, kai kitas žmogus pirmą kartą tampa svarbesniu už save.

 

Pirmasis ir efektyviausias vaistas nuo savo egoizmo yra meilė. Jūs suprantate, kad teks pažaboti savo egoizmą, jei norėsite išsaugoti santykius. Gal teks leistis į žygį, nors nemėgstate kalnų, ar dėl mylimos merginos atidėti į šalį kompiuterinius žaidimus.

 

Meilė – tai protingas, tačiau nuolatinis kompromisas. Tokia yra pirmoji pamoka, kurią turėsite išmokti iš santykių. Beje, ji yra labai svarbi ir reikalinga. Be šios paprastos tiesos suvokimo, nepavyks ilgai išsilaikyti nė vienuose santykiuose, nekalbant apie šeimą ir vaikus. Kompromisas yra bet kokių santykių pagrindas – ir pirmųjų, ir paskutinių.

 

4. Pirmoji meilė padeda suprasti, kad rūpintis kitu gali būti malonu ir smagu.

 

Mes pirmą kartą atrandame, kad galima rūpintis žmogumi, su kuriuo nesieja artimi kraujo ryšiai. Jūs tarsi nesate giminės, bet tuo pačiu tampate artimiausiais žmonėmis.

 

Iš tikrųjų tai – nuostabus jausmas, kai žinai, kad pasaulyje gyvena žmogus, į kurį galima kreiptis sunkiu momentu, jis viską mes ir padės. Lygiai taip pat jūs gyvenate jo džiaugsmais ir skausmais.

 

Pirmoji meilė moko, kaip svarbu, kad jūsų gyvenime būtų toks žmogus.

 

5. Pirmoji meilė moko įveikti sunkumus ir spręsti problemas.

 

Meilė atveria mums naują pasaulį. Pasaulį, kuriame reikia dirbti su santykiais. Pasaulį, kuriame bendravimas nėra vien tik paprastas pasikeitimas informacija, o kelias į mylimo žmogaus širdį.

 

Ne viskas susiklosto sklandžiai ir lengvai, todėl tenka mokytis įveikti sunkumus, pripažinti savo klaidas ir atleisti už svetimas.

 

Pirmoji meilė praeis, o įgyta patirtis liks visam laikui.

 

6. Kai įsimylite pirmą kartą, norite tapti geresniais.

 

Nesvarbu, kaip viskas susiklostė. Galbūt jūs esate laimingieji, kuriems pavyko likti kartu. O gal jus pametė, arba jūs išėjote. Vis tiek pirmoji meilė yra labai vertinga patirtis, skatinanti pasitikėjimą savimi, suvokimą, kad galite tapti geresniais.

 

Juk jūs jau pasikeitėte! Išmokote rūpintis kitu žmogumi, gyventi su juo. Niekada anksčiau nieko panašaus nepatyrėte.

 

7. Pirmoji meilė ruošia mus kitiems santykiams.

 

Jūs atvėrėte savo širdį vieną kartą. Tai reiškia, kad galėsite padaryti dar kartą.

 

Ir tai yra puiku, bet kaip įveikti skausmą? Kaip paleisti tai, ko negalima susigrąžinti?

 

Jūs išgyvensite skausmą ir pasikeisite, tada jūsų prisiminimai nublanks. Todėl nesijaudinkite, skausmas praeis.

 

O kol kas giliai kvėpuokite ir mokykitės iš savo klaidų. Palikite praeitį praeičiai ir su nauja patirtimi ženkite į priekį. Pirmosios meilės negalima pakartoti, bet tai nereiškia, kad kiti santykiai bus ne tokie nuostabūs. Jie tik bus kitokie. Ir tai yra normalu.

 

Greitai jūsų širdis sugis nuo pirmosios meilės žaizdų. Širdis vėl prisipildys meilės, jūs pamiršite apie baimę ir atsargumą. Meilė reikalauja reguliarios praktikos – tik taip pavyksta tobulėti.

 

Jūs galite ilgėtis to, su kuriuo buvote anksčiau ar tų santykių, bet pagaliau būtent pirmoji meilė padarė jus tokiais, kokie esate šiandien. Ir buvo verta ją išgyventi.

 

Todėl neliūdėkite, šypsokitės. Pirmoji meilė tuo ir nuostabi, kad lieka neišsipildžiusia viltimi.

 

Padėkokite likimui už pirmąją meilę ir paleiskite ją. Ji buvo nuostabi kaip ir viskas, kas laukia jūsų priešakyje.

 

Šaltinis: Cluber.com

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite