Katės prie savo šeimininkų prisiriša ne mažiau nei šunys

Daugelis žmonių apie šunis galvoja kaip apie labiausiai pasaulyje atsidavusias būtybes. Na, o katės paprastai laikomos nepriklausomomis būtybėmis. Neva jos praktiškai nesirūpina savo šeimininkais. Tačiau beveik visi šių „pūkuotų kamuoliukų“ savininkai žino, kad katės taip pat pasiilgsta žmogaus ir, pavyzdžiui, mielai pasitinka iš darbo grįžusį šeimininką. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad katės tikrai gali prisirišti prie šeimininkų.

 

Yra daug tyrimų, kuriuose buvo išnagrinėtas ryšys tarp šunų ir žmonių bei tarp tėvų ir vaikų. Tačiau, kaip pažymi vienas iš naujausio darbo autorių, Kristinas Vitale iš Oregono universiteto, to negalima pasakyti apie kates ir žmones.

 

Vienas geriausių būdų tyrinėti asmenų sąveiką yra ištirti kai kurių žmonių meilės laipsnį kitų atžvilgiu.

 

Kaip aiškina mokslininkai, socialinės būtybės sudaro du pagrindinius prisirišimo tipus, kurie priklauso nuo jų ankstesnės patirties. Jie arba turi patikimą (arba, kaip dar vadinama, stiprų) ryšį su kuo nors. Tokiu atveju padarai džiaugiasi kito buvimu ir nebijo jo prarasti. Arba jie sudaro vadinamąjį nepatikimą (arba nesaugų) prisirišimą, kuris gali pasireikšti ir apsėdimu, ir abejingumu.

 

Vitale grupė, atlikdama pastarąjį darbą, nusprendė atlikti paprastą eksperimentą, kuriame dalyvavo kačiukai ir suaugusios katės. Jie buvo su savininkais dvi minutes nepažįstamame kambaryje, paskui savininkai paliko juos vienus. Vėliau grįžo dar dviem minutėms. Specialistai tuo metu atidžiai stebėjo kačių būklę šeimininkų grįžimo metu.

 

“Iš esmės, katės reagavo vienu iš trijų būdų. Saugiai prisirišę gyvūnai pasveikino savo šeimininkus, o po to grįžo prie ramaus žaidimo ir erdvės tyrinėjimo. Saugiai neprisirišusios katės negrįžo į ramią būseną. Jos stengėsi neišleisti šeimininkų”, – sako. Vitale.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Pagrindinė išvada buvo ta, kad katės savo globėjams demonstruoja tas pačias prisirišimo rūšis, kaip ir šunys bei kūdikiai. Apie du trečdaliai kačių parodė patikimą prisirišimą. Likę gyvūnai turėjo streso požymių: arba laikėsi atokiau nuo žmogaus, arba bandė jo nepalikti.

 

Šaltinis: http://nashaplaneta.su/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite