Kaip suprasti, kad žmogaus dvasinės jėgos gęsta?

Aplink mus vyksta labai daug visokiausių dalykų, informacijos gauname daugiau nei bet kada istorijoje – tačiau kalbėti nėra apie ką ir niekas neįdomu. Tai pats tikriausias požymis, jog žmogus yra išsekęs dvasiškiai. Jis kalba tik apie tai, kas vyksta aplink jį fizinėje plotmėje: paskambino uošvienė, kosėjo, pakalbėjęs išsivirė arbatos, vakare išnešė šiukšles, šalta ir pan. Bendraujant su tokiu žmogumi gali susidaryti įspūdis, jog jis uždarytas ne ką už savo fizinį kūną didesniame burbule ir mato bei girdi tik tai, kas jame vyksta. Visa, kas priklauso pasauliui už šio burbulo ribų, jam neįdomu, neegzistuoja, ar net nervina.

 

Aplinkiniai tokių “išblukusių” žmonių, paprastai, ima vengti. Kam įdomu kalbėti vis apie tuos pačius nereikšmingus dalykus? Tokie asmenys net fiziškai atrodo “praradę spalvą”, nykūs, vangūs, pasenę (nepriklausomai nuo savo amžiaus). Pamažu jie ir patys praranda ryšį su visuomene, bei poreikį tam ryšiui palaikyti.

 

 

Tai nieko gero nežadanti būsena. Psichologas Franklis savo knygoje pasakojo, kaip kaliniai nustojo domėtis išoriniu pasauliu, visų jų dėmesys buvo sutelktas į įvykius kalėjimo aplinkoje, santykius su kitais kaliniais, nedidelius kivirčus ir mažus malonumus. Jie nustojo matyti gyvenimą už kalėjimo sienų. Tai buvo pabaigos pradžia, psichologinė asmens mirtis. Iš pradžių tai pasireiškė gynyba nuo baisaus, juos nuskriaudusio, pasaulio, tačiau vėliau tapo dvasinio merdėjimo priežastimi.

 

Jei galite nuoširdžiai įvardyti bent dvi ar tris jums rūpimas temas, kuriomis domitės, bet jos nėra asmeniškai susijusios su jumis ir jūsų artimaisiais – viskas gerai. Jei negalite atsakyti iškart ir turite pažodžiui išspausti iš savęs atsakymus, tai jau blogas ženklas. Pabandykite išvesti save už savo mažyčio pasaulio ribų ir apsidairyti, nuveikti kažką naujo, tegu ir nereikšmingo. Tik tai gali padėti susigrąžinti akių spindesį bei vidines dvasines jėgas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šaltinis: nashaplaneta.su

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Našlė Juodoji

Reik naudotis statistika: Lietuvoje vyrai gęsta sulaukę 69 metukų, moterys truputį vėliau.

Taip pat skaitykite