Kaip katės prašosi ant rankų

Katės dažniausiai išreiškia prisirišimą ne prie šeimininko, o prie vietos, kurioje gyvena, todėl užmegzti kontaktą su jomis būna gana sunku. Pabandykime išsiaiškinti, kodėl katės prašosi ant rankų? Juk dažniausiai jos ateina pas šeimininką tik tada, kai pačios to nori arba joms ko nors reikia.

 

Kodėl katinai prašosi ant rankų?

 

1. Nori, kad juos paglostytų ir pamyluotų. Kartais galima pastebėti, kad katinai, kai guli ant rankų ir juos glosto, minko letenėlėmis. Šis įprotis pas juos formuojasi dar vaikystėje. Kai kačiukas žinda mamos pieną, jis letenomis stimuliuoja motinos pilvą, kad padidintų pieno gamybą.

 

2. Žymi savo teritoriją, o jus priima kaip objektą, kuris randasi joje ir priklauso jiems. Dėl tos pačios priežasties jie nuolat trinasi į baldus. Katinai turi specifines liaukas, išskiriančias sekretą, turintį ypatingą kvapą. Jos yra ant uodegos, galvos šonuose, liežuvyje ir lūpose. Tokiu būdu gyvūnai žymi savo erdvę, kad į ją nesikėsintų kiti gentainiai.

 

3. Įprato pastoviai būti ant rankų. Šis įprotis formuojasi dar vaikystėje, jei katiną nuolat ima į rankas.

 

4. Katinas nori ėsti arba žaisti. Švelnumu jis bando pasiekti šeimininko palankumą.

 

5. Prašo šeimininko apsaugos, ypač jei šalia yra pašalinių žmonių, kurių jis bijo.

 

6. Dažniausiai katinai lipa ant rankų būtent tiems žmonėms, kurie jų nemyli. Tai susiję su tuo, kad toks žmogus visada stengiasi sėdėti tyliai, neatkreipdamas į save katės dėmesio. O katinas priima jo ramumą kaip palankumo simbolį. Nešnypščia, nerėkia – reiškia, nekelia pavojaus.

 

7. Katė nori jums padėti. Remiantis šiuolaikiniais tyrimais, katinai jaučia blogą energetiką ir maitinasi ja, reaguoja į pokyčius žmogaus biolauke ir dėka šių savybių net gali gydyti kai kurias ligas, nuimti nuovargį.

 

Šaltinis: https://pukuotukas.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite