Jūros lygis pakils 23 metrais: mokslininkai perspėjo apie gresiančią klimato katastrofą

Ekspertų komanda iš Naujosios Zelandijos, Nyderlandų, Čilės ir JAV pateikė liūdną prognozę: mūsų planetos klimatas išlieka tame pačiame lygyje (anglies dioksido kiekis ore nesikeičia, ledynai ir toliau tirpsta). Todėl jūros lygio kilimas yra neišvengiamas. Vanduo gali pakilti 23 metrais, jei visiškai išnyks Antarktidoje esanti ledo sluoksnio dalis, praneša portalas Planetanovosti.com.

 

Mokslininkai apskaičiavo, kad šiltnamio efektą sukeliančių dujų koncentracija – 400 vienetų milijonui. Šiandien šis skaičius siekia 415 elementus. Ekspertai mano, kad netrukus klimatas taps toks pats, koks buvo prieš 3 milijonus metų Plioceno eros metu.

 

Įdomu tai, kad iš tikrųjų vaizdas gali būti šiek tiek kitoks. Nuo ledo išlaisvinta žemė gali pakilti, nes slėgis žymiai sumažėja. Dėl to, kai kurie planetos regionai gali būti mažiau paveikti daugiau nei 20 metrų kylančio vandens.

 

Grenlandijos ledynas, Vakarų Antarktis ir Rytų Antarktis (jo jūrinė dalis) daro didesnį poveikį kylančiam vandens lygiui. Pagrindinė tirpimo priežastis yra kasdien išmetamas anglies kiekis, kurio koncentracija tik didėja.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pyktis.

Eilinis gasdinimas,propaganada. Bet patikliu durniu daugiau,kaip puse populiacijos.

Klimatas

Čia, anomalija.lt rašiniuose, dažnai pasakojamos istorijos apie klimato pokyčius ir neigiamą žmogaus poveikį aplinkai. Apžvelgta net monarchų drugelių populiacijos sumažėjimas, klimato pokyčių įtaką žmogaus psichinei sveikatai arba vyriausybės moksliniai tyrimai, kaip kontroliuoti klimatą aerozoliais ir nanodalelėmis. Tačiau kiekvienas, kuris yra išties atviras mąstymui, visada turi palyginti tai ką žino su tuo ką sako mokslas. Jei sugebėsite pakeisti savo įsitikinimus, kai jums sakomi nauji moksliniai įrodymai, tuomet jūs nesate iš išankstinio šališkumo fanatikų. Problema ta, kad kalbėdami apie klimato pokyčius, žmonės priima mokslo išvadas taip, kaip jie norėtų tikėti: nesvarbu ar žmonės kuria klimato pokyčius, ar tie pokyčiai yra cikliški ir… Skaityti daugiau »

Baubas

Vandens lygis prieš ledynmety buvo net -120 metrų žemesnis nuo dabartinio. Maždaug prieš 7 tūkst. matų, ledynai “baigė” aktyvų tirpimą, tačiau vis dar tebetirpsta, pastoviai neženkliai keldami vandens lygį. Štai ir visas “baubas”!

Taip pat skaitykite