Iki 2019 m. pabaigos kosminės radiacijos lygis viršys nustatytus rekordus.

29 dienos iš paskutinių 31 buvo visiškai švarios – ant Saulės nebuvo net mažų dėmelių. Tai rodo, kad šiuo metu saulės švytėjimas yra minimalus, todėl radiacijos protrūkiai yra labai reti, o saulės dėmių gali net nebūti. Tačiau, tuo pačiu metu, Saulės atmosferoje atsiranda daugybė skylių pro kurias veržiasi kosmoso spinduliai, praneša portalas Planatenovosti.com.

 

Dabar Saulės aktyvumo minimumas beveik pasiekė aukščiausią tašką. Mokslininkai sako, kad šią būseną galima vadinti giliausia per visą laiką stebint Saulę. Dėl to, kad jos magnetinis laukas tapo labai silpnas, į Saulės sistemą patenka daugybė kosminių spindulių.

 

Tyrėjai kosminius spindulius stebi jau nuo 1964 m. Patekę į mūsų planetos atmosferą, jie sąveikauja su oro atomų branduoliais. Tai sukelia antrinių dalelių, tarp kurių yra daugybė neutronų, susidarymą. Pirmasis kosminių spindulių įrašas buvo nustatytas 2009 m. pabaigoje. Šiandien mokslininkai iš Suomijos įsitikinę, kad iki šių metų pabaigos bus pasiektas kosminės spinduliuotės rekordas. Jau dabar neutronų skaičius artėja prie ženklo, kuris buvo užfiksuotas 2009 m.

 

Verta paminėti, kad šiuo metu saulė tik pradeda leistis į savo minimumą.
Neutronų skaičius turi būti kontroliuojamas, nes jų perteklius neigiamai paveiks žmonių, skraidančių lėktuvais, astronautų ir poliariniuose regionuose gyvenančių žmonių sveikatą.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite