Ar žinojote, kad šie penki kvapai gali iš tiesų gydyti?

Net senovėje žmonės naudojo aromatinius aliejus. Šiandien jų gydomosiomis savybėmis nebeabejojama.

 

Sužinokite, kurie kvapai yra patys efektyviausi!

 

Šalavijas

 

Šalavijų kvapas ir gėrimai ne tik padeda moterims susitvarkyti su pilvo skausmais, bet ir palengvina stresą bei pagerina atmintį.

 

Šalavijas yra galingas antioksidantas, padedantis išvalyti organizmą ir neleidžiantis vyrauti laisviesiems radikalams, kurie pagreitina senėjimo procesą ir net gali sukelti vėžį.

 

Šalavijas, kaip ir kiti aromatiniai aliejai, turėtų būti naudojamas vaisto pavidalu – nuo 15 iki 60 minučių per dieną, bet ne daugiau, kitaip jis sukels priešingą efektą.

 

Pipirmėtė

 

Pipirmėčių aliejus palengvina dirgliosios žarnos sindromo skausmą, padeda nuo virškinimo trakto sutrikimų, mažina uždegimą. Jis taip pat padeda susidoroti su stresu ir gerina atmintį.

 

Apelsinas

 

Apelsinų kvapas ir aliejus gali paversti jus tikra atsparumo stresui tvirtove. Nenuostabu, kad jis nuolat naudojamas masažui. Jame yra specialus ingredientas, kuris mažina stresą ir ramina nervų bei širdies ir kraujagyslių sistemas. Todėl citrusinių vaisių kvapai naudojami kaip priemonė nuo galvos skausmo.

 

Apelsinų aliejus turi tik vieną trūkumą – tai stiprus alergenas. Todėl patariama prieš vartojant išoriškai jį praskiesti kita esencija.

 

Cinamonas

 

Jei sunku sutelkti dėmesį ar susikaupti, tada cinamonas padės išspręsti šias problemas. Tai ypač naudinga vairuotojams, kurie įkvėpę cinamono kvapą nusiramina ir geriau susikoncentruoja.

 

Cinamono kvapas padeda žmonėms greičiau reaguoti ir pagerina jų motorinius įgūdžius. Cinamonas pasižymi ir antibakterinėmis bei priešuždegiminėmis savybėmis, todėl gali numalšinti galvos skausmą ar net pirmuosius peršalimo simptomus.

 

Levanda

 

Levandos padeda kovoti su nerimu, nemiga ir depresija. Jos taip pat gali būti naudojamos kaip priemonė nuo skausmo.

 

Šaltinis: https://www.zinoti.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite